Іноземні компанії можуть відкривати в Перу відділення/представництва, для чого повинні призначити законного представника в цій країні з відповідними повноваженнями для підписання установчого документу про створення від її імені представництва чи відділення та оформлення інших формальностей.
Довідково: довіреність повинна бути легалізована в Міністерстві закордонних відносин Перу. Довіреність, підготовлена іноземною мовою, має бути перекладена на іспанську мову. Якщо представник є громадянином іноземної країни, вимогою є наявність ділової візи та/або міграційної картки.
Відділення не мають правосуб’єктності. Уся відповідальність за виконання своїх зобов’язань лягає на компанію-засновника.
Для реєстрації відділення установчий документ повинен містити щонайменше:
Домовленість про створення відділення повинна бути легалізована консульством Перу та засвідчена Міністерством закордонних справ цієї країни або бути апостильованою в країні її видачі з подальшим оформленням установчих документів та реєстрації при Національному офісі державного реєстру. Така ж вимога розповсюджується й на свідоцтво діючого статус компанії.
Відповідно до Закону Перу «Про товариства», відділення іноземних компаній можуть перетворюватися в подальшому у будь-який корпоративний тип товариства. В Перу існує 4 типи товариств:
1. Акціонерне товариство. Для його започаткування потрібно щонайменше два акціонери-засновника.
Має відповідати таким характеристикам:
• Назва: повинна містити значення "Sociedad Anónima"або абревіатуру "S.A.";
• Обмежена відповідальність: Відповідальність акціонерів обмежується сумою
їх внесків до капіталу. Акціонери не несуть персональної відповідальності за соціальні борги. Гарантія, яку мають кредитори товариства є її капітал. У разі, якщо він є недостатнім, партнери не несуть відповідальності.
• Управління: Загальні збори акціонерів, Рада директорів та керівництво.
• Резерв: мінімум 10% прибутку розподіляється за кожен фінансовий рік, відрахувавши податок на доходи, поки він не досягне суми, що дорівнює п'ятій частині капіталу.
• Передача акцій: Передача акції є вільною, якщо інше не передбачено статутом компанії.
• Безперервність: Смерть, хвороба, банкрутство, вихід та/або відставка акціонерів не призводить до ліквідації товариства.
2. Закрите акціонерне товариство. Повинно мати мінімум 2 і максимум 20 акціонерів. Акції не можуть бути зареєстровані в Державному реєстрі Фондового ринку (RPMV) Офісу ринку цінних паперів (SMV).
Характеристики:
• Назва: повинна містити значення "Sociedad Anónima Cerrada" або абревіатуру "S.A.C.".
• Обмежена відповідальність: Відповідальність акціонерів обмежується сумою
їх внесків до капіталу. Акціонери не несуть персональної відповідальності за соціальні борги. Гарантія, яку мають кредитори товариства є її капітал. У разі, якщо він є недостатнім, акціонери перед кредиторами відповідальності не несуть.
• Управління: Загальні збори акціонерів (може пруть проводитися без фізичної присутності акціонерів) та керівництво. Рада директорів (за бажанням).
• Резерв: мінімум 10% прибутку розподіляється за кожен фінансовий рік, відрахувавши податок на доходи, поки він не досягне суми, що дорівнює п'ятій частині капіталу.
• Передача акцій: обмеження на вільну передачу акцій. Акціонери мають перше право на придбання акції, якщо її пропонується передати на користь іншого акціонера або третьої сторони. Це право може бути знято в статуті товариства. Також у статуті може бути встановлено преференцію на користь самого товариства.
3. Відкрите Акціонерне товариство. Цей тип призначений загалом для компаній з великою кількістю акціонерів (більше 750) і в яких здійснено первинне державне розміщення акцій або облігацій, конвертованих в акції, або для тих товариств, в яких понад 35% їх капіталу належить 175 або більше акціонерам. Всі акції повинні бути зареєстровані в Державному реєстрі Фондового ринку (RPMV) Офісу ринку цінних паперів (SMV).
Характеристики:
• Назва: повинна містити значення “Sociedad Anónima Abierta” або абревіатуру “S.A.A.”
• Обмежена відповідальність: Відповідальність акціонерів обмежується сумою їх внесків до капіталу. Акціонери не несуть персональної відповідальності за соціальні борги. Гарантія, яку мають кредитори товариства є її капітал. У разі, якщо він є недостатнім, партнери перед кредиторами відповідальності не несуть.
• Управління: Загальні збори акціонерів, Рада директорів та керівництво.
• Резерв: мінімум 10% прибутку розподіляється за кожен фінансовий рік, відрахувавши податок на доходи, поки він не досягне суми, що дорівнює п'ятій частині капіталу.
• Нагляд: Відкриті акціонерні товариства підлягають ревізії з боку Офісу ринку цінних паперів.
• Передача акцій: Вільна. Не дозволяється будь-яке обмеження. Забороняється включення до статуту положень, що обмежують передачу акцій.
4. Торговельне Товариство з обмеженою відповідальністю. Повинно нараховувати мінімум 2 і максимум 20 партнерів. Його капітал поділяються на рівні частки, накопичувальні та неподільні.
Характеристики:
• Назва: повинна містити значення “Sociedad Comercial de Responsabilidad Limitada” або абревіатуру “S.R.L. ”.
• Обмежена відповідальність: партнери особисто не відповідають за соціальні зобов'язання.
• Управління: Загальні збори партнерів та керівництво.
• Резерв: немає зобов'язання забезпечувати резерв.
• Передача часток: Передача участі на користь третіх осіб є предметом права першого придбання, що повинно бути закріплено в державних реєстрах. Якщо інше не встановлено у статуті, після 30-ти днів, якщо жодний з партнерів не скористався першим право набуття, товариство може само придбати запропоновану частку. Якщо загальні збори партнерів вирішать не купляти, партнер, який пропонує свою частку, може вільно передати її третім особам.
Хоча Законом Перу «Про товариства» не встановлена мінімальна сума внеску при створенні товариства, місцеві фінансові установи зазвичай вимагають, щоб сума установчого капіталу становила не менше 1 тис. перуанських солей (приблизно 300 дол. США). Початковий акціонерний капітал, чи в національній чи іноземній валюті, вноситься на депозит у фінансовій установі Перу.
Вимоги для створення та реєстрації товариства.
- підготовка установчого документу (має містити детальну інформацію про суб’єкт, що створюється, членів-засновників, корпоративну мету, статут, опис посад директорів), який засвідчується нотаріусом та реєструється у Національному офісі державного реєстру (SUNARP);
- отримання єдиного податкового номеру – RUC (вимоги щодо його оформлення знаходяться за посиланням: https://orientacion.sunat.gob.pe/index.php/empresas-menu/ruc-empresaas/inscripcion-al-ruc-empresas/3197-inscripcion-al-ruc-empresas);
- відкриття та легалізація книги компаній та бухгалтерських книг;
- підтвердження книги нарахувань заробітної плати в Міністерстві праці та зайнятості;
- отримання дозволу муніципалітету на здійснення діяльності.