Українсько-перуанські відносини
Видатні перуанські діячі українського походження.
Михайло Карлович Скибицький (Mykhailo Skybytskyi, Miguel Rola, 1793-1847 рр.) – волинянин, військовий інженер, державний діяч, учасник визвольної боротьби південноамериканських колоній Іспанії під проводом Симона Болівара.
Герой вирішальної битви з іспанськими колоніальними військами на плато Айакучо 9 грудня 1824 року. У цій битві був поранений. Першим був особисто нагороджений Симоном Боліваром на той час першою в історії незалежного Перу найвищою військовою відзнакою – медаллю «Бюст Визволителя».
По завершенні військової служби М.К.Скибицький був особистим помічником першого Президента Венесуели Хосе-Антоніо Паеса. Написав його біографію. Уперше в історії дав інженерний розрахунок Панамського каналу.
Після повернення в Україну у 1835 році М.К.Скибицький був заарештований царською охранкою за особистим наказом імператора Миколи І. У 1847 році він помер у Старокостянтинівській в’язниці.
Пам’ятник М.К.Скибицькому відкрито 6 липня 2016 року у муніципалітеті Комас м. Ліма.
Джон-Віктор Мурра (John Victor Murra, уроджений Ісаак Лібшиц, 1916-2006 рр.) – одесит, антрополог, провідний фахівець з дослідження цивілізації Інків, який фактично відкрив її світу.
Юність провів у Румунії та Хорватії. У 1934 році емігрував до Чикаго, США. У 1934-36 рр. вивчав соціологію у Чиказькому університеті. У 1936 році вступив до лав батальйону
ім. Аврама Лінкольна в інтернаціональній бригаді, яка воювала на боці захисників Другої іспанської республіки у громадянській війні в Іспанії. Поранений у битві при Ебро. У 1942 році закінчив Чиказький університет. Захистив ступінь доктора з антропології. У 60-х роках запрошений урядом Перу для вивчення культурного надбання доколумбової епохи. Був одним із засновників та багаторічним керівником Інституту Андських досліджень при Вищому національному університеті Сан-Маркос (м. Ліма).
Сучасні двосторонні відносини
Республіка Перу визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між двома країнами встановлені 7 травня 1992 року.
У вересні 1993 року Посол Перу в Російській Федерації А.Лекарос-де-Коссіо вручив Президенту України Л.М.Кравчуку вірчі грамоти в якості першого посла Перу в Україні за сумісництвом. Нині, Послом Перу в Україні за сумісництвом є А.-Е. Салас-Бараона (основна резиденція м.Варшава).
Посольство України в Перу було відкрито у жовтні 2003 року.
У травні 2000 року офіційно започатковано діяльність Почесного консульства Перу в Україні. Почесний консулом є український підприємець І.М.Баленко.
Хронологія двосторонніх контактів:
травень 1995 року, зустріч Прем’єр-міністра України Є.Марчука з Віце-президентом Перу С.Паредіс-Конто під час роботи ХІ Конференції Руху неприєднання
(м. Картахена, Колумбія).
травень 1999 року, перший в історії двосторонніх відносин візит Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка до Перу;
березень 2000 року, зустріч Першого заступника міністра закордонних справ України О.О.Чалого з Головою Ради Міністрів Перу А.Бустаманте (м. Сантьяго, Чилі).
березень 2003 року, робочий візит в Україну Міністра закордонних справ Перу А.Вагнера.
квітень 2003 року, робочий візит в Перу Державного секретаря МЗС України В.Ю.Єльченка.
вересень 2003 року, зустріч Президента України Л.Д.Кучми та Президента Перу А.Толедо в ході роботи 58-ї сесії ГА ООН.
липень 2004 року, офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Перу М.Родрігес-Куадрос.
березень 2005 року, зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Перу М.Родрігес-Куадрос (Женева, в рамках 61-ї сесії Комісії ООН з прав людини).
липень 2005 року, візит в Україну делегації Конгресу Перу.
вересень 2005 року, зустріч Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка з Міністром закордонних справ Перу О.Мауртуа-де-Романья (Нью-Йорк, в рамках 60-ї сесії ГА ООН).
жовтень 2005 року, візит в Україну мера м. Ліма Л.Кастаньєда-Лоссіо.
листопад 2005 року, політичні консультації між МЗС України і Перу на рівні заступників міністрів.
квітень 2006 року, візит до Перу делегації Державного комітету рибної промисловості України.
червень 2007 року, візит до Перу делегації Бориспільської міської ради на чолі з мером м. Бориспіль А.Федорчуком.
лютий 2011 року, проведення українсько-перуанських політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ.
квітень 2012 року, офіційний візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Перу.
21 червня 2007 року Конгрес Перу визнав Голодомор в Україні 1932-1933 років актом геноциду українського народу (рішення № 2682-2006-2007-DDP-M/CR від 21.06.2007 р.).
27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН перуанська делегація голосувала «за» резолюцію ГА ООН 68/262 «Територіальна цілісність України».
У березні 2015 року уряд Перу прийняв рішення про надання Україні гуманітарної допомоги для переселенців з Донбасу. Перу стала єдиною з країн Латинської Америки та Карибського басейну, яка надала Україні гуманітарну допомогу.