• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Особливості виходу на ринок Перу
Опубліковано 01 вересня 2024 року о 23:58


Станом на сьогодні в Перу встановлені наступні ставки митних зборів на імпорт товарів: 0%, 6% та 11%. Також застосовується ПДВ, який становить 18%.

Крім того, в залежності від типу імпортованого товару та його походження, до нього може бути застосовано, зокрема, вибірковий податок на споживання, антидемпінгове мито та компенсаційне мито.

Також існують специфічні мита, які застосовуються для оподаткування імпорту сільськогосподарської продукції, такий як: жовта кукурудза, рис, молоко та цукор.

Що стосується імпорту товарів за умови сплати антидемпінгових та компенсаційних мит, слід мати на увазі, що перші застосовуються до імпортних товарів, які за оцінкою Національного інституту захисту конкуренції та охорони інтелектуальної власності Перу (INDECOPI) завдають або існує загроза завдання ними шкоди певній галузі вітчизняної промисловості. В свою чергу компенсаційні мита застосовуються коли імпортні товари субсидіюються в країні походження, а їх імпорт завдає або існує загроза завдання шкоди національному виробнику.

Найпоширеніші податки і збори:


Збір

Ставка

Базова ставка

Митні збори1

0%, 6% y 11%

Ціна CIF

ПДВ2 3

18%

Ціна CIF + митні збори


(1) ставки митних зборів залежать від виду товару, що імпортується.

(2) ПДВ може бути використаний імпортером як податковий кредит.

(3) Деякі товари додатково оподатковуються Вибірковим податком на споживання.

(4) Ця величина буде визначена відповідно до Угода про митну оцінку СОТ, а також до

регламенту Андського співтовариства та національного законодавства.


Слід зазначити, що при імпорті товарів застосовується так званий «режим сприйняття ПДВ», який визначається шляхом застосування відсотка на митну вартість CIF плюс всі податки, що стягуються з імпорту та інші відповідні сплати. Ставка становить 3,5%, 5% або 10% залежно від імпортера та/або товарів. Сплачену суму як і сам ПДВ імпортер може використовувати в якості податкового кредиту. Водночас, існують певні випадки, коли збір ПДВ не скасовується, зокрема, якщо імпорт здійснюється агентами утримання ПДВ, або коли йдеться про певні товари, які виключені з цього режиму.


Довідково: Зазначений режим являє собою систему передоплати ПДВ, за допомогою якої агент збору (продавець або податкова адміністрація) отримує додатковий відсоток від суми продажу або імпорту, який повинен сплатити клієнт або імпортер.

Клієнт або імпортер, з якого стягується збір, може вирахувати з ПДВ, який він визначає щомісяця, збори, зроблені до останнього дня періоду подачі відповідної декларації, а також, при позитивному балансі, врахувати їх на наступні періоди, маючи можливість компенсувати їх іншим податковим боргом, або вимагати їх повернення, за умови невикористання суми протягом не менше трьох (3) періодів.


Для імпорту товарів для споживання, вартість яких перевищує 2 тис. дол. США необхідно скористатися послугами митного агента, уповноваженого митною адміністрацією Перу, який здійснюватиме оформлення імпорту. Для цього імпортер повинен мати необхідну документацію, яка підтверджує ввезення товару, зокрема торговельну накладну, документи на транспортування тощо.


При ввезенні товарів необхідним є дотримання місцевих нормативних актів, які встановлюють додаткові вимоги щодо товарів, ввезення яких є  обмеженим або які є забороненими з міркувань національної безпеки чи охорони здоров’я.

Обмежені товари та заборонені.

До категорії обмежених товарів відносяться ті, які потребують певних дозволів,

ліцензій, підтверджень тощо від компетентних органів в залежності від виду імпортованого товару. Зазначені документи повинні бути надані під час оформлення імпорту, при попередньому виконанні вимог, встановлених органами контролю.

Надалі наводяться органи контролю та товари, що вважаються обмеженими:

  • Національна митна та податкова адміністрація (SUNAT ) , відповідальна за ввезення хімічних речовин та товарів з певним їх вмістом, з урахуванням їх використання при незаконному видобутку корисних копалин та виробництва заборонених наркотиків.
  • Міністерство охорони здоров'я (MINSA ),  Головне управління медикаментів, речовин та наркотиків (DIGEMID ) - щодо лікарських засобів; та Головне управління охорони навколишнього середовища - щодо продуктів харчування та напоїв.
  • Міністерство енергетики та шахт (МІNEM ),  щодо товарів (машин та обладнання), які використовують радіоактивні джерела.
  • Міністерство внутрішніх справ (MININTER ),   Національне управління з питань контролю безпеки, зброї, боєприпасів та вибухівки для цивільного використання (SUCAMEC), щодо вогнепальної зброї, вибухівки тощо.
  • Міністерство сільського господарства (МІNAGRI) через Національну аграрну службу охорони здоров’я (SENASA, фітосанітарний контроль  та зоосанітарний контроль), як орган відповідальний за захист здоров'я у сфері сільського господарства.
  • Міністерство транспорту та зв'язку (MTC ), щодо радіо-електричних товарів та/або телекомунікаційного обладнання.
  • Міністерство закордонних справ (MRE ), щодо текстів та/або публікацій географічного, картографічного та історичного характеру.

Cписок заборонених товарів (із зазначенням коду товарної номенклатури) для ввезення до Перу знаходиться тут.

Інформацію щодо встановлених вимог для імпорту до Перу тієї чи іншої продукції, наявність дозволу на її імпорт для країн, можна перевірити на сайті Національної аграрної служби охорони здоров’я https://servicios.senasa.gob.pe/consultaRequisitos/consultarRequisitos.action ввівши назву товару (ісп.мовою). Зокрема, існуючі вимоги для імпорту з України  твердої пшениці (зерно)сіна, листя та/або квітів сушених природним шляхом

     

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux