• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
"У нас немає ілюзій щодо відносин з Росією", - Інтерв'ю Посла України в Республіці Перу І.Ю.Тумасова провідному перуанському виданню "El Comercio" (іспанською мовою)
Опубліковано 25 квітня 2019 року о 21:43

Ігор Тумасов каже, що обрання президентом Володимира Зеленського (який став популярним як гуморист) відповідає прагненням до модернізації України і зазначає, що Росія, з якою вона перебуває у конфлікті, повинна взяти це за приклад і не продовжувати "хижацькі дії".

 

Минулої неділі Україна віддала беззаперечну перемогу на виборах Володимиру Зеленському, популярному гумористу, якому тепер доведеться покинути жарти і всерйоз керувати долею цієї 42-мільйонної країни. Посол України в Перу Ігор Тумасов погодився відповісти на деякі питання, надіслані електронною поштою, щодо приходу до влади цього 41-річного чоловіка та відносин з сусідньою Росією, що ускладнилися після анексії Криму Москвою у 2014 році.

 

- Які очікування українського народу від обрання пана Зеленського президентом? Чи не є цей вибір проявом втоми українців від традиційних політиків або роздратування ними?

Політичні аналітики в нашій країні багато дискутують щодо цього. Але, на мій погляд, характер того, що сталося, не настільки радикальний. Кожна нація прагне до прогресу і розвитку. Прагне бути сучасною та йти в ногу з темпами розвитку тих країн, з якими вона себе ототожнює. І у циклах розвитку кожної нації є переломні пункти. Настають моменти, коли потреба в трансформації стає природною.

 

- Для України таким став конфлікт з Росією, що вибухнув у 2014 році?

Певні історичні події, такі як війни, наприклад, спрацьовують як каталізатори цих процесів і різко прискорюють зрілість нації. Але перетворення не з’являються з нізвідки. Відповідний час і необхідна зрілість настають, коли попередні покоління виконали завдання, що дозволяють вступити в новий цикл розвитку. Це те, що зараз відбувається в Україні. У цьому полягають очікування людей і витоки результатів голосування.

 

- Пан Зеленський не має політичного досвіду. Хіба це не є недоліком на найвищій посаді в країні?

Україна – парламентсько-президентська республіка. Це означає, що існує чіткий поділ відповідальності та противаги. Українська нація не вперше демонструє своїм політичним лідерам, що вона може жорстко контролювати їх і відстоювати свої права та вимоги. Народ обрав пана Зеленського, пов’язуючи з ним своє потужне прагнення до модернізації і глибоких внутрішніх перетворень.

Більшість виборців мали відчуття, що Україна відстає у темпах розвитку, які диктує час. А також мали переконання, що такі перетворення можна досягти лише з абсолютно новим лідером.

- Хіба це не стрибок у безодню – обрати людину через її популярність як гумориста?

Загалом, йдеться не про те, що хтось хороший, а хтось поганий. Кредит безпрецедентної довіри не слід розглядати як стрибок у безодню або як несподіваний дар долі новообраному главі держави, а як виклик, який український народ кинув сам собі. Наша нація не лише довірила Зеленському відповідальність за свою долю, але й взяла на себе відповідальність за його дії. І це потрібно розуміти всім. Це величезний і амбітний крок для зростання нації. Але перехід від мрії до реальності буде нелегким. І цю дорогу можна подолати тільки разом.

 

- Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що очікує поліпшення відносин між Україною та Росією, але говорить, що "не має ілюзій" стосовно зміни політики Києва щодо Москви. Для поліпшення відносин між обома країнами, хто має змінити політику чи ставлення, Росія чи Україна?

Ми також не маємо жодних ілюзій. Нікому не варто їх мати. Побудова відносин на ілюзіях – це погана ідея.

Є суверенні держави. Існують міжнародні стандарти. Існує чітка позиція міжнародної спільноти щодо того, що відбувається між Україною та Росією. Є виразна воля української нації, яка ідентифікує себе як європейська нація. На цьому повинні будуватися відносини. Іншого шляху немає. І політика повинна бути адекватною цим постулатам. Українська – є адекватною.

 

- На вашу думку, із Зеленським відносини з Москвою можуть покращитись, чи це залежить від Володимира Путіна?

Відносини покращать зростаюча зрілість української нації та тверда підтримка України міжнародною спільнотою. Саме це змусить Росію відповідно ставитися до України. Від президентів залежить багато, але не все. Історія людства повна прикладів того, як одна людина, особливо з необмеженою владою, може знищити все і принести нещастя для цілих народів. Є дуже мало прикладів того, як єдина людина, навіть з необмеженою владою, може збудувати щось добре для націй. Україна вже є зразком для Росії щодо модернізації. Якщо Росія наслідуватиме цей зразок, тоді з’явиться можливість покращити відносини. Якщо ж продовжуватиме хижацькі дії, щоб завоювати або підкорити Україну, вона втратить не тільки можливість поліпшити двосторонні відносини, але й можливість власного розвитку та модернізації.

 

- Сполучені Штати привітали новообраного президента. Що ви очікуєте від уряду Дональда Трампа стосовно проблеми, яку вони мають з російським урядом щодо Кримського півострова?

Ми впевнені, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму. США наш великий союзник у питанні захисту нашого суверенітету і територіальної цілісності. І їх позиція щодо Криму неодноразово висловлювалась і підтверджувалась, як виконавчою владою, так і конгресом. Були не просто заяви, а конкретні і однозначні дії: санкції проти Росії, військово-технічна та інституційна підтримка нашого оборонного сектора, підтримка демократичних реформ в Україні. Ми впевнені, що підтримка буде продовжуватися до остаточного відновлення нашого суверенітету та територіальної цілісності.

 

- Що ви очікуєте від Європейського Союзу (ЄС) у цей новий період правління?

ЄС є ще одним нашим великим союзником. Ми маємо його підтримку як щодо суверенітету та територіальної цілісності, так і щодо внутрішніх реформ в Україні. Ми впевнені, що підтримка ЄС залишатиметься твердою, хоча Росія робить шалені зусилля для її послаблення. Одночасно, Україна продовжить реформи та трансформації для досягнення своєї мети – членства в Європейському Союзі.

 

- Нинішній президент Петро Порошенко зазнав нищівної поразки від Зеленського у другому турі. Яку спадщину він залишає Україні?

Підтримуваний всією нацією, Президент Порошенко успішно виконав кілька надскладних місій: зупинив агресора, воскресив збройні сили, відновив українську національну церкву і згуртував міжнародну підтримку української справи. Протягом його терміну громадянське суспільство стало значно більш зрілим. Це також велике досягнення його керівництва. Це визнають і його прибічники, і опоненти. Поєднання цих факторів дозволило українській нації перейти до наступних нагальних завдань. Немає підстав вважати його поразку особистим крахом. Він залишається в політиці.

Проте, прийшли нові часи, а з ними приходить нове бачення і нові люди. Чи це на краще – час покаже.

Зі змістом інтерв'ю мовою оригіналу можна ознайомитися тут:

https://elcomercio.pe/mundo/actualidad/ihor-tumasov-embajador-ucrania-peru-ilusiones-relaciones-rusia-noticia-ecpm-629490

Diario El Comercio, Francisco Sanz

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux