• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Заява МЗС України у зв’язку з рішенням Верховного Суду РФ про заборону Меджлісу кримськотатарського народу
Опубліковано 01 жовтня 2016 року о 10:54

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного Суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

Заборона вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом «боротьби з екстремізмом» є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар. Так, за ст. 280.1 КК РФ «Екстремізм» т.зв. «правоохоронними органами» Криму було порушено ряд кримінальних проваджень щодо заступника Голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, кримських татар Алі Асанова, Мустафи Дегерменджі, Ескендера Кантемира, Ескендера Емірваліева і Арсена Юнусова («Справа 26 лютого»), заступника Голови Меджлісу Ільмі Умерова та інших громадян України кримськотатарського походження.

Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у «сіру зону» терору і безправ’я.

Протягом двох з половиною років окупації Російська Федерація не лише цілеспрямовано і системно порушує права людини і обмежує свободи в українському Криму, але й повністю знищує незалежні механізми їхнього гарантування та захисту. Це засвідчує, зокрема, навмисне витіснення з півострова Меджлісу - органу самоврядування, що функціонує десятиліттями і ефективно відстоює права корінного народу півострова, і заміщення його повністю контрольованим «Киримом».

Твердо знаємо, що саме незалежна і свідома громадянська позиція Меджлісу, його послідовна підтримка територіальної цілісності України та міжнародний авторитет зробили його об’єктом політичного переслідування з боку Російської Федерації. Оголошуючи його діяльність «поза законом», а також безпідставно переслідуючи активістів цього органу та представників кримськотатарського народу в цілому, Російська Федерація фактично діє методами сталінського режиму, кульмінацією злочинних дій якого стала масова депортація і знищення кримських татар у 1944 році.

Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму.

Також звертаємося до міжнародних партнерів із закликом активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму, у т.ч. щодо забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів міжнародних і правозахисних організацій для здійснення постійного моніторингу стану дотримання прав людини.

Україна переконана, що остаточно зупинити переслідування окупаційною владою кримських татар та вирішити інші проблеми, пов’язані з незаконною окупацією Криму, можна лише через його деокупацію, відновлення основ міжнародного правопорядку в регіоні, поваги до міжнародного права та дотримання прав людини.

Україна доводитиме у судових інстанціях незаконність усіх дій Російської Федерації, пов’язаних з тимчасовою окупацією АР Крим та м. Севастополь, включно із рішенням про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux