• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Україна та Болгарія будуть співпрацювати у космічній галузі, молодіжній політиці та сфері подолання катастроф
Опубліковано 01 липня 2016 року о 11:12

В рамках офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Болгарії, під час переговорів делегацій країн було підписано низку двосторонніх документів про співпрацю в різних сферах. 

У присутності Президентів України та Болгарії було підписано Угоду між Державним космічним агентством України та Болгарською академією наук про співробітництво в рамках космічного експерименту «Іоносат-Мікро» на космічному апараті «Мікросат-М». Угоду підписали Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Головний науковий секретар Болгарської Академії Наук Евдокія Пашева. 

Укладення цієї Угоди розширить існуючу нормативно-правову базу двостороннього науково-технічного співробітництва в космічній сфері. Імплементація Угоди надасть можливість поєднати існуючий в Україні досвід та досягнення в космічній галузі з існуючими у Болгарії можливостями в якості держави – члена ЄС для досягнення взаємоприйнятних цілей за результатами проведення космічного експерименту з використанням техніки вітчизняного виробництва. 

Зокрема, документом регламентуються шляхи співпраці сторін з метою організації співробітництва в  рамках проведення космічного експерименту на космічному апараті «Мікросат-М» за допомогою розробленого Болгарською академією наук інструментарного комплексу «Iondriftmeter ID-2», який має стати частиною бортового обладнання «Іоносат-Мікро». 

Між Міністерствами молоді та спорту України та Республіки Болгарія було укладено Меморандум про співробітництво в молодіжній сфері. Меморандум підписали Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Міністр молоді та спорту Республіки Болгарія Красен Кралев. 

Це дозволить створити нормативно-правову базу двостороннього співробітництва та розвитку дружніх зв’язків між громадськими молодіжними організаціями, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між представниками молодого покоління України та Республіки Болгарія. 

Документ надасть можливість здійснювати обмін делегаціями та інформацією між молодіжними організаціями, установами, які здійснюють діяльність щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері, проводити спільні фестивалі, конференції, тренінги, конкурси, розробляти та реалізовувати спільні проекти у сфері популяризації здорового способу життя молоді, залучення до волонтерської діяльності, розвитку міжкультурного діалогу. 

З метою реалізації Меморандуму сторони укладатимуть дворічні Плани дій, в яких визначатимуть конкретні види співробітництва та проекти, що будуть реалізовані в цей період. 

Крім того, між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Болгарія також укладено Угоду про співробітництво в разі виникнення катастроф. Угоду підписали Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін та Заступник міністра внутрішніх справ Республіки Болгарія Красімір Ципов. 

Укладення Угоди створить нормативно-правову базу для двостороннього співробітництва в разі виникнення катастроф, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, що в подальшому позитивним чином вплине на розвиток двосторонніх відносин із Болгарією та вирішення питань у сфері охорони навколишнього природного середовища. 

Угода сприятиме оперативному і своєчасному наданню взаємної допомоги, здійсненню обміну інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а в разі їх виникнення – організованому і ефективному вирішенню питання ліквідації їх наслідків. Документ регламентує шляхи співробітництва в разі виникнення катастроф, порядок участі у спільних операціях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux