Президент України Петро Порошенко та Віце-президент США Джозеф Байден за підсумками переговорів у Києві наголосили на необхідності повного виконання Мінських домовленостей.
Президент висловив вдячність за тверду і послідовну підтримку позиції України, тверду позицію, що Росія має обов’язково імплементувати Мінські угоди, і це єдиний і безальтернативний шлях до миру в Україні, до повернення українського суверенітету над окупованими територіями.
Президент відзначив, що це вже четвертий візит Віце-президента за останні два роки. Рік тому, під час останнього перебування в Україні, на Донбасі була справжня війна. Сьогодні кількість обстрілів суттєво зменшена, немає обстрілів з важкої техніки. «Але, на жаль, війна продовжується. Ми мали сьогодні 14 обстрілів з мінометів, 8 українських воїнів були поранені. В умовах, коли Росія постійно порушує режим припинення вогню, були обговорені подальші дії для забезпечення повної імплементації Мінських угод з боку Російської Федерації та підтримуваних нею бойовиків», – повідомив Глава держави.
Глава Української держави наголосив на тому, що під час переговорів була приділена особлива увага питанням Криму. «Захисту інтересів і прав кримських татар, які сьогодні перебувають під жахливим тиском окупаційної влади в Криму, забезпеченню захисту прав українських громадян, забезпеченню повернення Україні Криму виключно політико-дипломатичним шляхом», – сказав Президент.
Зі свого боку, Джозеф Байден заявив, що США твердо стоять на позиції підтримки України в її протидії агресії з боку Росії та проросійських сепаратистів. Він висловив переконання в тому, що вирішення конфлікту полягає в дипломатичній роботі на основі неухильного виконання Мінських домовленостей обома сторонами. «Мінськ не буде виконано, якщо Росія не буде виконувати свої зобов’язання», – сказав Джозеф Байден.
Віце-президент США особливо акцентував на тому, що США «не забувають про Крим – про незаконне вторгнення до Криму, його анексію, які є порушенням міжнародного права». «Ми не приймемо цього ні за яких умов, як не прийме цього усе міжнародне співтовариство. Це окупація суверенної території України. Крим залишається суверенною територією України», – заявив Джозеф Байден.