Портал в режимі тестування та наповнення
Заява МЗС України щодо чергового рішення російської влади про продовження незаконного утримання народного депутата України Надії Савченко під вартою до 30 вересня 2015 року
Опубліковано 28 серпня 2015 року о 09:08

25 серпня 2015 р. Указом Президента України П.Порошенка № 501/2015 затверджено Національну стратегію у сфері прав людини, спрямовану на удосконалення системи захисту прав і свобод людини в Україні та об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та без дискримінації.

Ухвалення Національної стратегії у сфері прав людини в надзвичайно складних умовах військової агресії Російської Федерації проти України та тимчасової окупації частини території нашої держави демонструє відданість України правовим та демократичним цінностям. Цим документом захист прав людини і основних свобод визначено пріоритетом поряд з першочерговими завданнями в контексті національної безпеки та проведення внутрішніх реформ. Ефективна реалізації стратегії має забезпечити вирішення проблемних питань у сфері захисту прав людини та відповідно зміцнити потенціал держави у протистоянні викликам і ризикам, спричиненим російською агресією.

Розробка Національної стратегії у сфері прав людини була ініційована Президентом України. Міністерство закордонних справ спільно з Міністерством юстиції та іншими причетними центральними органами виконавчої влади України, представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадянського суспільства брало активну участь у підготовці цього стратегічного документу.

Національна стратегія розроблялась із залученням потенціалу міжнародних організацій, насамперед ООН та Рада Європи. Тож завдяки тісній співпраці з експертами цих організацій у стратегічному документі України щодо прав людини враховано кращий міжнародний досвід і практику у цій сфері, у тому числі і основні елементи Стратегії ЄС щодо прав людини і демократії, яка була ухвалена у червні 2012 року.

Затвердження Національної стратегії у сфері прав людини є надзвичайно важливим кроком як у контексті стабілізації внутрішньої ситуації в нашій державі та вирішення існуючих проблем у сфері захисту прав і свобод людини з урахуванням нових викликів і загроз, так і в рамках зовнішньополітичної сфери.

Зокрема, цей стратегічний документ можна розглядати як один з важливих елементів в рамках євроінтеграційних процесів та зміцнення подальшого діалогу з ЄС.

У Національній стратегії України передбачено, що у співпраці з іншими державами Україна застосовує підхід, заснований на правах і свободах людини, і розвиває двосторонні відносини з урахуванням міжнародних зобов'язань у зазначеній сфері.

Відповідно, МЗС виходитиме з того, що правозахисна тематика має розглядатись як пріоритет зовнішньої політики та відповідно враховуватись у подальшому розвитку відносин України з іншими державами.

Оскільки Указ Президента України про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини передбачає розробку Плану дій щодо її реалізації на період до 2020 року МЗС має намір залучити потенціал міжнародних організацій, у тому числі залучення фінансової та експертної допомоги, для сприяння у розробці та подальшому виконанні зазначеного Плану дій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux