• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Україна відзначає 24-ту річницю своєї незалежності (прес-реліз)
Опубліковано 22 серпня 2015 року о 00:46

24 серпня ц.р. спливають 24 роки від часу проголошення Верховною Радою України державної незалежності. 1 грудня 1991 року 90,3% українців підтвердили цей вибір на всеукраїнському референдумі. Україна стала єдиною з країн пострадянського простору, що винесла на всенародне обговорення питання своєї незалежності. Відтак, в українській історії було покладено початок відліку нового періоду державотворення.

За роки незалежності Україна пережила чимало викликів і загроз. Сьогодні Український народ продовжує відстоювати та захищати свою незалежність від зовнішньої агресії, яка здійснюється з боку Росії. Українці гідно захищають свою Батьківщину, даючи достойну відсіч російським найманцям та незаконним терористичним військовим формуванням. Незалежну та суверенну Україну підтримують більшість країн світу, які готові надати необхідну політичну, економічну та військову допомогу. 

Демократичний вибір країни залишається незмінним. Ставши на шлях реформування та побудови демократичної європейської держави, Україна прямуватиме ним і надалі, цивілізовано вирішуючи всі питання, дотримуючись усіх своїх зобов’язань перед партнерами.

Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Наша держава успішно розвиває відносини стратегічного партнерства з провідними країнами світу. Дедалі більшої актуальності набуває пошук нових торговельно-економічних партнерів на всіх континентах, налагодження конструктивного співробітництва з новими політичними та економічними центрами.

Україна рухається курсом послідовних реформ, долаючи економічні труднощі, вирішуючи соціальні проблеми, робить все для забезпечення стабільного економічного зростання.

За 24 роки незалежності одним з основних здобутків України у внутрішньополітичній сфері можна назвати досягнення політичної стабільності в суспільстві, забезпечення оновлення владних структур шляхом загальних, відкритих і чесних виборів на основі Основного Закону України, який закріпив пріоритет демократичних цінностей. У нашій державі затвердилось сприйняття прав і свобод людини як невід’ємної складової сучасного громадянського суспільства. Cвобода слова, вільне пересування осіб та інші демократичні цінності вже стали часткою життя українського суспільства. Україна впевнено просувається вперед шляхом реформ на засадах неконфліктності та громадського консенсусу.

Вагомим є досягнення у вирішенні проблем національних меншин і міжетнічних стосунків. Протягом усього часу незалежності Україна не допустила загострення ситуації на міжнаціональному грунті, послідовно вирішуючи проблеми, пов’язані з поверненням та облаштуванням депортованих народів. Позитивний досвід України у забезпеченні прав національних меншин отримав широке міжнародне визнання, у тому числі на рівні такої авторитетної організації, як ОБСЄ.

В умовах сьогодення утвердження авторитету України в світі набуває принципового значення. Поряд з політичними та економічними чинниками досягнення України в гуманітарних галузях, її внесок до світової науки та культури набувають дедалі більшого значення і активно впливають на послідовну інтеграцію держави до європейських і світових процесів.

Відзначаючи 24 річницю своєї незалежності, Україна впевнено дивиться у майбутнє, яке невіддільно зв’язане з майбутнім європейської сім’ї народів.

Cлава Україні! 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux