Згідно з Указом Президента України № 668/2008 від 25 липня 2008 року, православні українці щороку 28 липня відзначають День Хрещення Київської Русі-України. Цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі, з дня упокоєння якого цьогоріч виповнюється 1000 років.
Народився майбутній князь 954 року в Києві. Період його князювання тривалий – 35 років – від 980 до 1015 рр. Існує чимало версій щодо часу та місця хрещення князя. Літопис говорить про 988 рік. А ось щодо місця, то найбільша суперечка – в Херсонесі або в Києві. Після свого хрещення Володимир наказав хреститися й киянам, а поганських ідолів скинути в Дніпро. Якщо хрещення киян відбулося більш-менш без насильства, то в інших удільних князівствах, як згадує літопис, княжі воєводи хрестили «мечем і вогнем».
За наказом князя Володимира збудували чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві.
Утім, християнство на українських землях появилося задовго до Володимирового хрещення. Поширення християнства на українських землях датують І ст., пов’язуючи з легендарним перебуванням на Київських пагорбах апостола Андрія Первозванного; його ж перебування з місією в Криму історики загалом не ставлять під сумнів. Більш чіткі історичні дані є про перших християн-мучеників в Криму, зокрема тут загинув мученицькою смертю один з перших Римських архієреїв Папа Климентій І. Його голову пізніше відшукали св. Кирило та Мефодій.
Різноманітні джерела говорять про хрещення Київського князя Аскольда у 860 р. під час походу на Константинополь. Є припущення, що тоді ж князь намагався хрестити й киян, навіть привіз єпископів для створення церковної структури. Проте 882 р. його вбили, а релігійна реформа провалилася через сильний спротив язичників.
Проте християнські спільноти в Києві залишилися, про що свідчить договір Русі з Константинополем, укладений при князю Ігорю в 941 р. Х ст.
Нове піднесення християнства на Русі розпочалося при святій княгині Ользі, яку також визнано рівноапостольною. Натомість на західноукраїнських землях християнство поширилося у ІХ-Х ст. з Моравії, де Церкву заснували рівноапостольні св. Мефодій та Кирило.
Тому хрещення Русі князем Володимиром було продовженням тривалого процесу християнізації Київської Русі.