У березні 2015 року Україна відзначає 201-шу річницю від дня народження видатного українського поета, художника, філософа, генія українського народу - Тараса Григоровича Шевченка (народився 9 березня 1814 року - помер 10 березня 1861 року). Значення Великого Кобзаря для України та її народу неможливо переоцінити. В історичному розвитку України Тарас Шевченко – явище незвичайне за своєю обдарованістю, місцем у літературі, мистецтві та культурі.
Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Він був різнобічно обдарованим митцем, глибоким ліриком, творцем епічних поем і видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів „Кобзар”, по праву вважається основою української літератури. „Заповіт” Великого Кобзаря перекладено більш ніж на 100 мов світу.
Його ім’я навіки вписано до історії людства поряд з іменами таких поетів, як Гомер, Шекспір, Пушкін, Гете, чиє пророче слово й життєвий подвиг завжди будили розум і душу, спонукали вимірювати власну долю з загальнолюдської позиції та особистої відповідальності за кожне слово, вчинок або дію.
«Народ шукає в геніях себе» - ці слова видатної української поетеси сучасності Ліни Костенко були присвячені Тарасові Шевченку, вони повною мірою відповідають смислу постаті Великого Кобзаря в житті кожного українця.
Шевченко був справжнім творцем Української землі. Пам’ятаймо про це!