22 січня українці в усьому світі відзначають День Соборності України. Це державне свято, що символізує єдність українських земель, відзначається щорічно, починаючи з 1999 року, відповідно до Указу Президента України.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу і є інтегральним результатом складного та довготривалого процесу її формування.
Саме 22 січня 1919 року в Києві, на Софійській площі, відбулися урочисті збори, на яких було проголошено Акт Злуки (об'єднання) українських земель - Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), - що постали на уламках Російської та Австро-Угорської імперій, в єдину державу. Відтак, століттями розірваний український народ визволився з неволі та возз'єднався на своїй землі в єдиній соборній Українській державі.
Однак у той час єдиною Україна пробула недовго: тяжкий економічний і військовий стан, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Через кілька місяців, що минули після проголошення Акта злуки, більшовики захопили Київ, Польща окупувала Східну Галичину, а Чехословаччина – Закарпаття. Однак не зважаючи на те, що тоді державі не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу, могутнім виявом їхньої волі до етнічної й територіальної консолідації, свідченням самоідентифікації, становлення політичної нації.
Ідея соборності продовжувала жити. І через роки в цей день, 22 січня 1990 року, мільйони, на той час ще радянських, українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.
У 2011 році відповідним Указом Президента України День Соборності був об'єднаний з Днем Свободи (раніше відзначався 22 листопада) і став носити назву "День Соборності та Свободи України".