28 років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Джерело атомної енергії, що вважалося цілком безпечним, заподіяло шкоду, реального обсягу якої й досі не визначено.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхні соціальні, економічні та побутові умови життя.
Для нас Чорнобиль – це не лише національна трагедія, а й велика відповідальність. Саме Україні, яка на власному досвіді переконалась у жахливості ядерної катастрофи, належить моральний обов’язок донести до світової спільноти всю правду про Чорнобиль і його уроки, попередити та змусити усвідомити світ ту небезпеку, яку може приховувати ядерна енергетика, зробити все можливе для об’єднання зусиль світової спільноти з метою розробки спільної для всього світу стратегії безпечного використання ядерної енергії. Позитивний приклад багаторічного міжнародного співробітництва в подоланні наслідків Чорнобилю дає нам підстави сподіватися, що основою цієї парадигми стануть принципи спільної відповідальності, солідарності, відкритості та об’єднання зусиль усіх держав світу з метою недопущення повторення подібних трагедій у майбутньому.
Минуло вже 28 років від дня катастрофи, але для нашої Батьківщини 26 квітня 1986 року залишається незагоєною раною. Тож нехай сьогодні, у День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобилю відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.