• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Специфіка ведення бізнесу та існуючі обмеження, умови участі у державних тендерах
Опубліковано 31 березня 2021 року о 23:41

 

Відповідно до законодавства Еквадору, зареєстрована за кордоном компанія може здійснювати свою діяльність в Еквадорі. Для цього компанія повинна: підтвердити, що вона легально створена згідно з законодавством своєї країни, а також відповідно до національного законодавства та установчих документів – може створювати філії та має повноваження на проведення переговорів за кордоном; мати в Еквадорі на постійній основі принаймні одного представника з широкими повноваженнями для вчинення усіх юридичних дій на території Еквадору, зокрема, пов’язаних з підготовкою відповідей на запити та виконанням взятих компанією зобов’язань.

Зазначена вимога поширюється також і на іноземні підприємства, які, не будучи компаніями, здійснюють в Еквадорі діяльність з метою отримання прибутку.

Крім того, обов’язковою умовою є відкриття банківського рахунку та внесення на нього мінімум 400 дол. США, в якості початкового капіталу для розвитку діяльності компанії.

Для виконання зазначених вимог до Інспекції компаній та цінних паперів Еквадору подаються установчі документи та статут компанії, сертифікат, виданий консулом Еквадору, що підтверджує створення та дозвіл країни походження компанії і має відповідні повноваження на ведення переговорів за кордоном. Також подається довіреність на ім’я представника та довідка щодо рішення компанії розгорнути свою діяльність в Еквадорі та наявний для цього капітал (розмір може бути встановлений Інспекцією компаній та цінних паперів).

Якщо представник є іноземним громадянином, він повинен отримати дозвіл на проживання в Еквадорі, а особи, які виступають агентами іноземної компанії, повинні зареєструватися при Торговельній палаті за основною адресою свого бізнесу.

Законодавство Еквадору також передбачає можливість будь-якій іноземній компанії змінити свою юридичну адресу за кордоном, зареєструвавши нову у Еквадорі, зберігаючи при цьому вид та юридичну форму компанії.


Процедура проведення державних закупівель та участі в них іноземних компаній регулюється Законом про Національну систему державних закупівель від 21.08.2018 р. 

Відповідно до Закону в країні діє Національна служба державних закупівель (SERCOP https://portal.compraspublicas.gob.ec/sercop/),  орган, який регулює та керує службою закупівель для державних структур, розробляє загальні правила, які є основою для складання планів закупівель, а також веде Єдиний реєстр постачальників (RUP) - державний реєстр для тих суб'єктів, які бажають постачати продукцію чи надавати послуги державній установі Еквадору.

Згідно із встановленою процедурою, національні та іноземні компанії, в тому числі з чи без юридичної адреси в Еквадорі, повинні обов’язково бути зареєстровані в RUP. Тільки за цієї умови вони вважатимуться потенційними постачальниками для державних установ країни та матимуть право брати участь у тендерах. 

Іноземна компанія, юридична адреса реєстрації якої не значиться в Еквадорі, також може подати заявку на отримання RUP. При цьому, компанія повинна підтвердити свою реєстрацію в країні походження та сферу своєї діяльності.

Для отримання RUP компанія повинна діяти через представника, який може бути законним представником у країні заснування компанії, або адвоката, спеціально визначеного для таких цілей.

У разі, якщо компанія братиме участь у тендері, про який вона була повідомлена SERCOP, зацікавленій компанії не потрібно відкривати юридичну особу, філію або своє відділення в Еквадорі. Залежно від умов тендеру, компанії, можливо, доведеться призначити особу для представлення своєї пропозиції еквадорському державному замовнику.

Відкриття філії вимагатиметься за певних обставин та у разі отримання компанією одного або більше контрактів, як передумови для їх підписання. Відкрити свою філію іноземна компанія повинна якщо: а) буде здійснюватиме діяльність в Еквадорі на постійні основі; б) її діяльність може передбачати реалізацію державних проєктів, надання державних послуг чи використання природних ресурсів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux