Посольство України в Республіці Перу

Київ 23:59

Політичні відносини між Україною та Еквадором

Республіка Еквадор визнала незалежність України 2 січня 1992 р.

Дипломатичні відносини між двома країнами встановлені 27 квітня 1993 р.

У жовтні 1997 р. Посол Еквадору в Україні за сумісництвом (з резиденцією у м. Відень, Австрія) вручив вірчі грамоти в якості першого посла Еквадору в Україні.

У серпні 1999 р. офіційно започатковано діяльність Почесного консульства України в Еквадорі. Почесним консулом став еквадорський підприємець Артуро Гріффін Баррос. З грудня 2011 р. Почесним консулом України в місті Гуайякіль є також Франсіско Лассо Де Ла Торре. З жовтня 2000 р. Почесним консулом Еквадору в Україні є директор Ради економічного співробітництва «Україна - Латинська Америка» Ю.Г.Овчаренко.

У травні 2004 р. був проведений офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Республіки Еквадор П.Зукіланди. У листопаді 2005 р. у місті Кіто відбулися українсько-еквадорські політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ.

У вересні 2013 року в м. Київ було проведено українсько-еквадорський бізнес-форум, організаторами якого виступили Торгово-промислова палата України та Інститут розвитку експорту та інвестицій Еквадору «Проеквадор».  За результатами форуму було підписано Угоду про співпрацю між ТПП України та Інститутом розвитку експорту та інвестицій Еквадору «Проеквадор».

Договірно-правова база двосторонніх відносин складається з чотирьох документів, основним з яких є Договір про дружні відносини та співробітництво між Україною та Республікою Еквадор, який набрав чинності 13 травня 2004 р.

За даними Державної служби статистики України, обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Еквадором у 2014 р. становив 217,7 млн. дол. США. При цьому, вітчизняний експорт склав 5,5 млн. дол. США., імпорт - 212,2 млн. дол. США. Негативне для України сальдо зовнішньої торгівлі – 206,7 млн. дол. США. Обсяг торгівлі послугами між Україною та Еквадором у 2014 р. склав 1  млн. дол. США (експорт України - 0,9 млн. дол. США - передусім, послуги з ремонту літальних апаратів).

У січні-квітні 2015 р. обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Еквадором становив близько 35 млн. дол. США.  Експорт – 0,07 млн. дол. США, імпорт – 34,1 млн. дол. США.

Найбільше Україна експортує до Еквадору чорні метали та добрива, основні статті імпорту з Еквадору - банани, їстівні плоди та горіхи, живі дерева та рослини, риба і ракоподібні.

Загалом, обсяги торговельно-економічного співробітництва України з Еквадором перевищують аналогічні показники з іншими країнами Андської співдружності. З країн Південної Америки після Бразилії Україна найбільше імпортує з Еквадору.