Посольство України в Республіці Перу

Київ 00:19

Республіка Перу

Рекомендації щодо правил поведінки

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані з наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, МЗС України наполегливо рекомендує враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

Слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.  

Рекомендації щодо правил поведінки громадянам України, які подорожують до Республіки Перу.

Режим в'їзду: Безвізовий (до 90 діб за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки; крім ДП, СП).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи Республіки Перу: Варшава (Посольство), Київ (Почесне консульство).

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Перу про скасування віз для громадян, які користуються дипломатичними, службовими та спеціальними паспортами, від 19.01.2004 р.

 

1. Перед  поїздкою до Перу радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Перу на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до країни необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на в’їзд/виїзд до/з неї.

3. У жовтні 2003 р. Україна була включена до переліку країн, для яких Республіка Перу встановила безвізовий режим в’їзду (на термін до 90 днів) для власників закордонних паспортів, які відвідують її з туристичною метою.

Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, з метою працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається.

4. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Перу Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їхнє порушення.

Міністерство закордонних справ та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальності за вчинений громадянином України злочин або правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) або постійного проживання в Перу радимо звернутися до Посольства України в Перу (м. Ліма) з метою взяття на тимчасовий/постійний консульський облік.

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас, у разі якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, або передати Вам будь-яке повідомлення, або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

6. У разі затримання або обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Перу, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати або вилучення паспорта негайно звертайтеся до Посольства України в Перу (м. Ліма), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Перу, обов’язково майте при собі телефони та адреси Посольства України в Перу (тел. (00511) 421 11 55, Авеніда Коронель Портільо 685, Сан-Ісідро, м. Ліма).

9. Пам’ятайте! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торговців людьми, повідомте про це Посольство України в Перу.

З порушеного питання можна також звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами (38 044) 490-56-80, (38 044) 490-56-81, (38 044) 490-56-82, (38 044) 490-56-84.

УВАГА! Дипломатичні консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, та, у разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не уповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання або іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Порядок звернення громадян України до Посольства України в Перу по допомогу:

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до дипломатичної чи консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника дипломатичної або консульської установи України, або передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися поштою, факсом або на електронну адресу установи, оформивши звернення згідно зі ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»: з зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання, суті порушеного питання, дати звернення та підпису заявника. Для пришвидшення опрацювання бажано також вказати контактний телефон (факс), електронну пошту, громадянство та паспортні дані (серію, номер, орган та дату видачі, наявність штампів «Постійне проживання» або «Консульський облік»);
 • звернутися до будь-якої офіційної установи або неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

Безпекова та криміногенна ситуація

Щороку Перу відвідують мільйони туристів з усього світу, проте криміногенна ситуація у країні доволі напружена.

Злочини на вулицях, від кишенькових крадіжок до озброєних нападів, є серйозною проблемою великих міст країни, в тому числі столиці. Кількість убивств у Перу зросла впродовж останніх років, продовжують траплятися випадки викрадення людей.

По всій території Перу непоодинокими є випадки проведення великих маніфестацій, що ускладнюють рух транспорту. Хоча більшість демонстрацій є мирними, за певних обставин вони можуть завершуватися сутичками. З огляду на це, рекомендується уникати місць проведення масових зібрань.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Перу, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-от: комп’ютерну техніку, фото- відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі великих сум готівкою;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора; перебуваючи в країні, залишатися у групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях таксі, краще викликати радіотаксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають у Перу самотньо, та уникати перебування на вулицях у темні години доби без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, а також не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

 

Серед низки небезпечних інфекційних захворювань, що присутні в окремих регіонах Перу, Всесвітня організація охорони здоров‘я звертає особливу увагу мандрівників на жовту лихоманку, щеплення проти якої є обов’язковим при в’їзді до низки країн. Жовта лихоманка – це інфекційне захворювання вірусної етіології. Джерелом вірусу, головним чином, є мавпи та людина. Вірус передається через укуси комарів.


Перелік кабінетів щеплень, де проводиться вакцинація проти жовтої лихоманки:

 • 01004, м. Київ, вул. Шовковична, 39/1 Очне відділення міської центральної клінічної лікарні — кабінет для щеплень (корпус №4. 1 поверх, кабінет №17), тел. 2873791, 2551538;
 • 02140,  м.  Київ, пр. Бажана, 12-а  ТОВ «Борис» поліклінічне відділення № 1, тел.  5028040;
 • 03150, м. Київ, вул. Васильківська, 55-а ТОВ «Борис», поліклінічне відділення № 2 , тел. 5311395;
 • м. Львів, вул. Лемківська, 28  Перше поліклінічне відділення першої міської лікарні м. Львова, кабінет інфекційних захворювань, тел. 524524.

Турист повинен зробити щеплення не пізніше, ніж за місяць до від'їзду, одержати міжнародний сертифікат про вакцинацію та відповідний висновок лікаря. Імунітет після введення вакцини виробляється через 10 днів і триває протягом 10 років. Щеплення проти жовтої лихоманки проводяться з 9-ти місячного віку за відсутності протипоказань.

 

Перебуваючи в Республіці Перу, слід також враховувати те, що переважна частина її території перебуває в сейсмічно активній зоні, де періодично відбуваються землетруси різної сили.

 

Дії під час землетрусу:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Дійте негайно. Як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди, головна небезпека, яка Вам загрожує, – це предмети та уламки, що падають.

Якщо Ви перебуваєте в готелі, музеї, торговому центрі тощо, негайно шукайте місця з позначкою «Zona segura en caso del sismo» («Безпечна зона на випадок землетрусу»), які переважно розташовані біля шахт ліфтів.

Не поспішате одразу спускатися сходами та не користуйтеся ліфтами, які можуть вийти з ладу.

Якщо Ви перебуваєте на першому-другому поверхах, швидко залишайте будинок та відійдіть від нього на відкрите місце. Стережіться уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.

Якщо Ви перебуваєте на вулиці, відійдіть подалі від високих споруд, шляхопроводів, мостів і ліній електропередач.

Якщо Ви їдете автомобілем, зупиніться, відчиніть двері, якщо є така можливість, вийдіть з автомобіля до припинення коливань.

Дії після землетрусу:

Зберігайте спокій, заспокойте дітей і тих, хто отримав психічну травму в результаті землетрусу, оцініть ситуацію.

Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу для тих, хто її потребує.

Переконайтеся, що приміщення, в якому Ви перебуваєте, не отримало ушкоджень. Будьте дуже обережні, може статися раптове обвалення, загрожує небезпека від витоку газу, ліній електромереж, розбитого скла.

Перевірте чи відсутня загроза пожежі.

Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами та не вмикайте їх до того часу, доки не переконаєтесь у відсутності витоку газу.

Не користуйтеся тривалий час телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна Ваша допомога.

Уникайте морського узбережжя, де може виникнути небезпека від морських хвиль, спричинених сейсмічними поштовхами.

Будьте готові до повторних поштовхів, які часто спричиняють додаткові руйнування.

Умови працевлаштування

У жовтні 2003 р. Україна була включена до переліку країн, для яких Республіка Перу встановила безвізовий режим в’їзду (на термін до 90 днів) для власників звичайних паспортів, які відвідують Перу з туристичною метою.

Для поїздок з діловою метою, для працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається.

Основним дозвільним органом у сфері працевлаштування в Перу іноземних громадян є Департамент з питань міграції на натуралізації Міністерства внутрішніх справ Перу. Центральне представництво цього відомства розташоване за адресою: Av. España Nº 730 - Breña - Lima (веб-сторінка: http://www.digemin.gob.pe, тел.: 4176900, факс: 4176901).

Для отримання дозволу на працевлаштування в Перу до Департаменту з питань міграції на натуралізації МВС Перу необхідно подати:

 • заповнену анкету встановленої форми;
 • квитанцію про сплату передбаченого збору (станом на серпень 2012 р. - 26,95 нових слів);
 • завірену нотаріусом копію контракту з роботодавцем, схваленого контролюючим органом Перу в сфері працевлаштування.

У разі працевлаштування іноземних студентів, відповідний дозвіл видається лише на період канікул та на виконання роботи в сфері професійного інтересу особи, що навчається.

Надання медичних, соціальних послуг

Перебуваючи на території Республіки Перу іноземці, включаючи громадян України, у разі необхідності можуть звертатися до усіх перуанських медичних закладів державної та приватної форм власності. При цьому слід враховувати, що медичне обслуговування, консультації, аналізи та надання інших медичних послуг в Перу здійснюється на комерційній основі.

Громадяни України, які працюють в Перу за контрактами з місцевими роботодавцями, мають бути забезпечені медичним страховим полісом за рахунок компанії-роботодавця. У цьому випадку звернення до медичних закладів за консультацією, отриманням медичної допомоги, з питань госпіталізації, придбання ліків тощо здійснюватиметься безкоштовно. Таке обов’язкове страхування здійснюється у найбільшій в Перу державній страховій компанії «Seguro Social de Salud» («EsSalud»), яка має широку мережу філіалів по всій території країни.

Громадяни України, які перебувають в Перу, також можуть придбати страховий медичних поліс «EsSalud» за власні кошти зі щомісячною сплатою внесків або на комерційній основі оформити страхування на різні випадки (захворювання, каліцтво, госпіталізації тощо).

Інтернет-сторінка «EsSalud» (іспанською мовою):

http://www.essalud.gob.pe

Адреса розташування головного офісу («EsSalud»):

Av. Arenales 1402, Jesús María, Lima 11

Багатоканальний телефон «EsSalud»: 411-8000.

Громадянам України, які відвідують Перу з туристичною метою, рекомендується завчасно придбати перед початком подорожі поліси короткострокового страхування, дійсні на території Перу. У іншому разі, при необхідності екстреного звернення за медичною допомогою, сплата за усі послуги в Перу здійснюватиметься виключно за їх рахунок.

Митні питання тощо

При в’їзді до Перу

За інформацією Національного департаменту податкової адміністрації Перу, при в’їзді в країну після отримання багажу пасажир має звернутися до представників митного контролю та пред’явити заповнену митну декларацію (отриману під час польоту).

Митна декларації потрібна у разі:

 • якщо декларант перевозить грошові кошти, які перевищують 10 тис. дол. США;
 • якщо декларант перевозить речі, які підлягають обов’язковому оподаткуванню відповідно до законодавства Перу і вартість яких перевищує дві податкові одиниці (орієнтовно, 1393 дол. США). У разі відсутності у цьому випадку заповненої декларації, ввезення таких речей трактується як контрабанда.

Предмети, які не обкладаються податком:

 • одяг для особистого користування;
 • речі особистого користування;
 • особисті прикраси;
 • лікарські засоби для особистого користування;
 • книги, журнали і друковані документи особистого користування;
 • валізи, сумки та ін., що використовується для перевезення багажу.

Крім того, особам старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 400 сигарет (або 50 сигар), до 3 пляшок (загальною ємністю до 2,5 літра) міцних алкогольних напоїв, а також розумна кількість парфумерних виробів для особистого користування.

Подарунки та особисті речі, що мають неушкоджену заводську упаковку, вільно ввозяться у разі, якщо їх вартість не перевищує 300 дол. США. При імпорті ковбас, салямі, шинки або сиру, потрібно сертифікат придатності від виробника.

Заборонено ввезення неконсервованих продуктів харчування, зброї і наркотиків.

Для ввезення професійної фото-, кіно- або відеоапаратури потрібний спеціальний дозвіл.

При виїзді з Перу

Стаття 33 Закону Республіки Перу «Про культурну спадщину нації» №28296 від 21.07.2004 р. забороняє вивезення за кордон предметів культурної спадщини Перу, за винятком тимчасового їх вивезення на термін менше року для експозиції в іноземних музеях, наукового дослідження таких предметів або їх реставрації (у разі неможливості здійснення цього на території Перу).

Дозвіл на тимчасове вивезення культурної спадщини оформлюється у вигляді Указу Президента Перу.

Для вивезення культурних цінностей, які не належать до історичної або культурної спадщини Перу, необхідним є отримання відповідного дозволу - «Свідоцтва про неналежність предмета до культурної спадщини», який оформлюється Генеральним департаментом інспекції та контролю Міністерства культури Перу. Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: www.aduanet.gob.pe.

При вивезені з Перу виробів з вовни, шкіри та хутра, прикрас та сувенірів вимагається пред'явлення чеків з магазину, де були придбанні ці вироби.

Ввезення / вивезення тварин та рослин

Національна служба санітарного контролю Перу є державним органом країни, який оформлює дозволи перевезення тварин до інших країн. Детальну інформацію щодо правил ввезення / вивезення тварин можна отримати за телефоном: (+511) 5751599, або надіславши запит на електронну адресу: postmaster@senasa.gob.pe, або за посиланням: www.senasa.gob.pe.

Питаннями ввезення / вивозу до / з Перу рослин та екзотичних тварин опікується Інститут природних ресурсів Перу Міністерства сільського господарства. Детальну інформацію про порядок переміщення за кордон цих товарів можна отримати за телефоном: (+511) 517-1850, надіславши запит на електронну пошту: inrena.callao@lap.com.pe або за посиланням.: www.inrena.gob.pe.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку)

Посольство України в Перу: (00511) 421-1155

Пожежна охорона: 116, 222-0222

Швидка медична допомога: 105, 116

Поліція: 105

Національна поліція Перу: 105, 225-0220

Управління з питань боротьби зі злочинами проти туристів (м. Ліма): 460-1060

Управлення з питань боротьби з тероризмом (DINCOTE): 433-3684

Управлення з питань кримінальних злочинів (DININCRI): 433-4461

Підрозділ з розмінування: 433-3333

Комісія з розвитку туризму та експортних можливостей: 584-8000

Міжнародний аеропорт м. Ліма «Хорхе Чавес»: 511-6065, 517-3100

Рекомендації щодо дій під час землетрусу

Перебуваючи в Республіці Перу слід враховувати, що більша частина території цієї країни знаходиться в сейсмічно активній зоні, де періодично відбуваються землетруси різної сили.

Дії під час землетрусу:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Дійте негайно. Як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди, головна небезпека, яка Вам загрожує - це предмети і уламки, що падають.

Якщо ви перебуваєте в готелі, музеї, торговому центрі тощо, негайно шукайте місця з позначкою «Zona segura en caso del sismo», які переважно знаходяться біля шахт ліфтів.

Не кидайтесь зразу спускатись по сходах та не користуйтеся ліфтами (ліфти можуть вийти з ладу).

Якщо ви знаходитесь на першому-другому поверсі, швидко залишайте будинок та відійдіть від нього на відкрите місце. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.

Якщо Ви перебуваєте на вулиці, відійдіть подалі від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.

Якщо Ви їдете автомобілем, зупиніться, відчиніть двері, якщо є можливість, вийдіть з автомобіля до припинення коливань.

Дії після землетрусу:

Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті землетрусу, оцініть ситуацію.

Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.

Переконайтесь, що приміщення, в якому Ви перебуваєте, не отримало ушкоджень. Будьте дуже обережні, може статися раптове обвалення, загрожує небезпека від витоку газу, від ліній електромереж, розбитого скла.

Перевірте чи немає загрози пожежі.

Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу.

Не користуйтеся довго телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.

Уникайте морського узбережжя, де може виникнути небезпека від морських хвиль, спричинених сейсмічними поштовхами.

Будьте готові до повторних поштовхів!

Часто вони призводять до додаткових руйнувань.

Мапа


Республіка Еквадор

Республіка Еквадор

 

Рекомендації щодо правил поведінки

 

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані з наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, МЗС України наполегливо рекомендує враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

Слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону або факсу роботодавця.  

 

Рекомендації щодо правил поведінки громадянам України, які подорожують до Республіки Еквадор

 

Режим в'їзду: Безвізовий до 90 діб за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство).

 

1. Перед поїздкою до Еквадору радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Еквадору на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до країни, необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на в’їзд/виїзд до/з неї.

3. Громадяни України мають безвізовий режим в'їзду до Еквадору  (на термін до 90 днів)  за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки.

Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, для працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо, необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається.

4. Пам'ятайте, що, перебуваючи на території Еквадору, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Міністерство закордонних справ та дипломатичні установи України за кордоном у жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин або правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) або постійного проживання в Еквадорі радимо звернутися до Посольства України в Перу (м. Ліма) з метою взяття на тимчасовий/постійний консульський облік. Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас (у разі якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні) або передати Вам будь-яке повідомлення, або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

6. У разі затримання або обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Еквадорі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи й нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати або вилучення паспорта негайно звертайтеся до Посольства України в Перу (Авеніда Коронель Портільо 685, Сан-Ісідро, м. Ліма), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Еквадорі, обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України в Перу (Авеніда Коронель Портільо 685, Сан-Ісідро, м. Ліма(00 511) 421 11 55, (00 511) 422 03 90).

9. Пам’ятайте! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торговців людьми, повідомте про це Посольство України в Перу.

З порушеного питання можна також звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

УВАГА! Дипломатичні консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, та, у разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не уповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання або іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Порядок звернення громадян України до Посольства України в Перу по допомогу:

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до дипломатичної чи консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника дипломатичної або консульської установи України, або передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися поштою, факсом або на електронну адресу установи, оформивши звернення згідно зі ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»: з зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання, суті порушеного питання, дати звернення та підпису заявника. Для пришвидшення опрацювання бажано також вказати контактний телефон (факс), електронну пошту, громадянство та паспортні дані (серію, номер, орган та дату видачі, наявність штампів «Постійне проживання» або «Консульський облік»);
 • звернутися до будь-якої офіційної установи або неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

 

Безпекова ситуація

У Еквадорі крадіжки особистого майна та вулична злочинність поширені досить широко.

У м. Кіто та м. Гуаякіль нерідкими є випадки вуличних злочинів ненасильницького характеру та пограбування на дорогах. Слід особливо стерегтися кишенькових злодіїв, які часто «працюють» в аеропорту, портах, на вокзалах, у громадських закладах та в місцях великого скупчення людей.

Не слід носити з собою цінні речі, документи та значні суми грошей, для цього в готелях є сейфи. Не варто діставати гаманець в людних місцях або залишати речі на передньому сидінні автомобіля під час зупинок.

Рекомендується уникати відвідування ізольованих областей, включаючи віддалені райони великих міст, після настання темряви.

Не рекомендовано відвідувати наодинці північно-східні області країни, особливо провінції Сукумбіос, Тулькан, Есмеральдас і Орельяна.

На півдні країни є великі регіони, які досі мають немарковані мінні поля.

По всій території Еквадору непоодинокими є випадки проведення великих маніфестацій, що ускладнюють рух транспорту. Хоча більшість демонстрацій є мирними, за певних обставин вони можуть завершуватися сутичками. З огляду на це, рекомендується уникати місць проведення маніфестацій.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Еквадору, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-от: комп’ютерну техніку, фото- відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі значної суми готівкою;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися в групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях таксі, краще викликати радіотаксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають в Еквадорі самотньо, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

 

Митні правила

Для відвідування Еквадору на строк, що не перевищує 90 днів, громадянам України  віза не потрібна.

При перетині кордону необхідно пред'явити закордонний паспорт, залишковий термін дії якого становить, як мінімум, шість місяців з моменту в'їзду в країну.

Митний контроль:

Алкогольні та тютюнові вироби.

Особам віком старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 300 цигарок або 50 сигар, або 200 г тютюну; до 1 л алкогольних напоїв.

Художні та культурно-історичні цінності.

Заборонено без спеціального дозволу ввіз і вивіз, , предметів і речей, що представляють історичну, художню або археологічну цінність, антикваріату, чорного коралу та виробів з нього.

Дозволено вивіз виробів з вовни та шкіри, прикрас і сувенірів. При цьому, в рідкісних випадках митний чиновник може вимагати пред'явлення квитанції з магазину, де були придбані ці вироби.

Зброя та боєприпаси.

Для ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів потрібен спеціальний дозвіл.

 

Валюта.

Ввіз іноземної валюти не обмежено, декларація обов'язкова. Вивіз іноземної валюти обмежений кількістю, зазначеною у митній декларації при в'їзді в країну.

Інше.

Дозволено безмитне ввезення парфумерії в межах особистих потреб. Можна також ввозити товари як «подарунки» на суму до 200 дол. США.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення:

Заборонено ввіз і вивіз без спеціального дозволу наркотичних засобів та медичних препаратів, що їх містять, а також диких тварин або їх опудал.

Санітарний контроль:

Для ввезення свіжого, консервованого або сухого м'яса та виробів з нього, а також свіжих плодів і фруктів потрібен дозвіл Міністерства сільського господарства країни.

 

 

Умови працевлаштування

Громадяни України мають безвізовий режим в'їзду до Еквадору  (на термін до 90 днів)  за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки. Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, для працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається. З метою працевлаштування необхідно оформити відповідні документи в Міністерстві праці Еквадору: http://www.relacioneslaborales.gob.ec/.

Місцеве законодавство не перешкоджає придбанню іноземцями власності на території Еквадору та відкриттю фірм. Існують так звані візи для інвесторів: вкладання 25 тис. дол. США в цінні папери або нерухомість на території країни відкриває можливість отримання виду на проживання, а через 3 роки – громадянства Еквадору.

 

Надання медичних, соціальних послуг

Перебуваючи на території Республіки Еквадор, іноземці, включаючи громадян України, у разі необхідності, можуть звертатися до всіх медичних закладів державної та приватної форм власності. При цьому, слід враховувати, що медичне обслуговування, консультації, аналізи та надання інших медичних послуг в Еквадорі здійснюється на комерційній основі.

Громадяни України, які працюють в Еквадорі за контрактами з місцевими роботодавцями, мають бути забезпечені медичним страховим полісом за рахунок компанії-роботодавця. У цьому випадку звернення до медичних закладів за консультацією, отриманням медичної допомоги, з питань госпіталізації, придбання ліків тощо здійснюватиметься безкоштовно.

Громадянам України, які відвідують Еквадор з туристичною метою, рекомендується перед початком подорожі завчасно придбати поліси короткострокового страхування, дійсні на території цієї країни. В іншому випадку, при необхідності екстреного звернення по медичну допомогу, сплата за усі послуги здійснюватиметься виключно за їх власний рахунок.

При відвідуванні Еквадору необхідно суворо дотримуватися правил особистої санітарії та гігієни. Немиті руки, овочі, фрукти, вода з водогону, їжа, куплена у вуличних продавців, у дешевих закусочних або їдальнях можуть стати причиною  шлунково-кишкового розладу або хвороби.

Особливості медичного обслуговування:

У м. Кіто та м. Гуаякіль працюють пристойні клініки та висококваліфіковані медичні фахівці. В інших містах ситуація складніша, аналогічні справи з отриманням термінової медичної допомои. В аптеках великих еквадорських міст є практично всі доступні в Європі ліки або їхні аналоги.

Щеплення:

Щеплень, обов'язкових для в'їзду в країну, немає.

Разом з тим, наполегливо рекомендується зробити вакцинацію від гепатиту, а для мандрівників, які планують відвідати райони джунглів, – ще й від жовтої лихоманки.

Медичне страхування:

Середня вартість медичного страхування прийнятного рівня складає 60-100 дол. США на місяць.

Термінова медична допомога:

За критичної ситуації не складе проблеми отримання консультації або медичної допомоги за готівку.

 

 

Корисні номери телефонів:

Поліція - 101.

Пожежна служба - 102.

Медична екстрена допомога - 131.

Допомога в надзвичайних ситуаціях - 911.

Міжнародний аеропорт "Маріскаль Сукре» в м. Кіто - (593-2) 294-49-00.

Інформація про час і погоду - (593-2) 224-64-07.

 


Почесне Консульство України у м. Кіто

Керівник:

Артуро Гріффін Баррос
Почесний консул України у м.Кіто Республіки Еквадор

Адреса:

Av. La Coruña 2701

y Av. González Suárez, Quito

Телефон:

+5932-3817789

Ел. пошта:

agriffin@pi.pro.ec

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

09:00-18:00

(за попереднім узгодженням)

Межі консульського округу:

Провінції Болівар, Карчі, Чімборасо, Котопаксі, Есмеральдас, Галапагоські острови, Імбабура,  Лоха, Морона-Сантьяго, Напо, Орельяна, Пастаса, Пічінча, Санто-Домінґо-де-лос-Цанчілас, Сукумбіос, Тунґурауа, Самора-Чінчіпе

 Почесне Консульство України у м. Гуайякіль

Керівник:

Хуан Франсіско Лассо Де Ла Торре 
Почесний консул України у м.Гуайякіль Республіки Еквадор

Адреса:

Av. Perimetral,

Km. 25

Guayaquil

Телефон:

+59399-7776457

Ел. пошта:

consulado.ucrania@external.com.ec

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

09:00-16:00

Межі консульського округу:

Провінції Гуайас, Манабі, Лос-Ріос, Асуай, Каньяр, Ель-Оро та Санта-Елена

 

 

 

Мапа