• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Стенограма брифінгу Речника МЗС України Є.Перебийноса 21 квітня 2015 року
Опубліковано 22 квітня 2015 року о 20:13

Як завжди розпочну з ситуації на сході України та її оцінки з боку ОБСЄ.

В останніх доповідях СММ ОБСЄ впродовж тижня неодноразово фіксувалися обстріли позицій Збройних сил України, які здійснювалися зі східного напрямку.

Згідно з доповіддю місії станом на 19 квітня, СММ зафіксувала 18 квітня ракетний обстріл н.п. Авдіївка, який контролюється ЗСУ. СММ відвідала місце обстрілу та встановила, що удари завдавалися з РСЗВ «ГРАД» зі східного та південно-східного напрямків, тобто районів які контролюються бойовиками.

19 квітня обстрілу з РСЗВ «ГРАД» було піддано також н.п. Валюйське. Українською стороною було надано можливість представникам Місії дослідити місце, куди спрямовувалися постріли, та залишки ракет.

Як зазначається в доповіді, СММ відвідала 6 місць відведення важких озброєнь ОРДО. На трьох таких місцях Місія не зафіксувала порушень. На 4-ому СММ відзначила відповідність кількості важких озброєнь раніше зафіксованим, однак представники ОРДО заборонили спостерігачам перевірити серійні номери відповідної техніки. На двох місцях СММ зафіксувала відсутність техніки (в тому числі РСЗВ «ГРАД»), що попередньо там перебувала.

Фактично така ж ситуація зафіксована СММ і в місцях відведення важких озброєнь ОРЛО – важке озброєння, в тому числі РСЗВ «ГРАД», було відсутнє у тих місцях, де воно мало перебувати.

Бойовики і в Донецьку, і в Луганську пояснюють вивезення озброєнь нібито наміром його підготовки до параду 9 травня. Насправді ж, все набагато банальніше: ця російська техніка – знову на передовій вбиває українських військовослужбовців і мирних мешканців Донбасу.  

В будь-якому разі, факти, зафіксовані СММ ОБСЄ, свідчать про свідоме порушення Росією та її найманцями Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей.

Крім того, СММ продовжує фіксувати переміщення військової техніки на території, що не відповідає лінії відведення важких озброєнь, а також факти перешкоджання з боку представників ОРДО та ОРЛО роботі Місії. Зокрема вимоги ОРДО щодо нав’язування «ескортів» з числа бойовиків і узгодження всіх маршрутів, а також блокування ОРДО та ОРЛО доступу до територій поблизу українсько-російського кордону свідчить про грубе порушення з боку ОРДО та ОРЛО Мінських домовленостей в частині свободи пересування СММ.

Протягом останнього тижня СММ заборонили проїзд в н.п. Дебальцеве, Дмитрівка та Октябрь Широкине (підконтрольні ОРДО), а також до прикордонної зони з боку ОРЛО.

Так, під час спроби 13 квітня дістатись до точки перетину кордону у н.п Ізварине, СММ була зупинена представниками т.зв. «прикордонної служби» ОРЛО і подальший проїзд їм був заборонений. Після обшуку автомобілів СММ, спостерігачів Місії було екскортовано до н.п. Краснодон.

Ці факти свідчать про продовження порушення ОРДО та ОРЛО Мінських домовленостей. Закликаємо Російську Федерацію вжити всіх невідкладних заходів для забезпечення виконання представниками ОРДО та ОРЛО зобов’язань з виконання пунктів 1, 2 та 3 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей, якими встановлюється режим припинення вогню, регламентується відведення важких озброєнь та уповноважується СММ ОБСЄ здійснювати моніторинг та верифікацію згаданих домовленостей.

Загалом у період 15-20 квітня бойовиками та російськими підрозділами здійснено понад 240 випадків обстрілів позицій підрозділів Збройних Сил України на донецькому, луганському, маріупольському й інших напрямках, у тому числі із застосуванням мінометів та артилерії калібру більше ніж 100 мм, реактивні системи залпового вогню Град», які повинні бути відведені від лінії розмежування на відстані, визначені Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого ц.р.

Зафіксовано понад 65 випадків ведення повітряної розвідки безпілотними літальними апаратами російських Збройних сил на різних напрямках у зоні Антитерористичної операції.

У прикордонних з Україною Валуйському і Каменськ-Шахтинському районах Бєлгородської та Ростовської областей продовжувалося накопичення військової техніки й особового складу російських Збройних сил. На територіях Краснодарського краю, Ростовської області, а також тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим зафіксовано проведення навчань армійської авіації.

Російська Федерація продовжує постачати незаконним збройним формуванням на Донбасі озброєння, а також нарощує особовий склад у зоні конфлікту. За даними Геннштабу України, на сході нашої держави продовжують перебувати 15-та окрема мотострілецька бригада 2-ї армії Центрального військового округу, 8-ма окрема мотострілецька бригада, 331-й повітряно-десантний полк із Костроми 98-ї повітряно-десантної дивізії та багато інших. На це Росія (саме Росія, бо бойовики на Донбасі, розграбувавши усе, що можна було розграбувати, перебувають на її повному утриманні) витрачає сотні мільйонів доларів – грошей, які так необхідні сьогодні російському суспільству і країні в цілому, яка переживає одну з найгірших економічних криз за свою історію. Лише один залп з РСЗВ «ГРАД», яких за час бойових дій на Донбасі відбулися тисячі, коштує платникам податків в Росії десятки тисяч доларів.

 

***

Підсумовуючи все це, хотів би наголосити на наступному. Останніми днями ми багато чуємо від російських посадовців різного рангу тверджень про нібито невиконання Україною Мінських домовленостей. Жодне з цих тверджень не підкріплене якимись фактами і є голослівною риторикою, розрахованою виключно на підтримання антиукраїнської істерії в російському суспільстві.

Натомість на основі фактів і об’єктивних даних, в тому числі даних СММ ОБСЄ, ми можемо сміливо стверджувати про те, що сама Росія не виконала жодного пункту мінських домовленостей.

По-перше. Російські військові та найманці жодного дня не припиняли вести вогонь. Дебальцево та Широкіне – найкращі цьому докази. З 15 лютого маємо 2555 зафіксованих обстрілів та атак. Значна кількість підтверджується звітами СММ ОБСЄ та Спільного центру з контролю та координації. За останню добу бойовиками здійснено 35 обстрілів. З 15 лютого маємо 243 поранених. Під обстрілами бойовиків за час т.зв. перемир’я загинуло 65 українських воїнів.

По-друге. Росія та незаконні збройні формування не відводять техніку, а заяви російської сторони – не підтверджуються ОБСЄ. НЗФ обстрілюють позиції сил АТО із мінометів, у тому числі із мінометів калібром 120 міліметрів, що є грубим порушенням Мінських домовленостей. Продовжується вогонь, у т.ч. з систем залпового вогню «Град».

По-третє. Росія та бойовики не дають ефективно працювати місіям ОБСЄ. Представникам СММ ОБСЄ відмовлено у вільному доступі на захоплені російськими НЗФ території. У місії відсутня можливість здійснювати моніторинг та верифікацію виконання безпекових умов російською стороною. Росія обмежила моніторинг кордону з боку ОБСЄ лише двома своїми пунктами пропуску.

По-четверте. Росія збільшує свою військову присутність в Україні. Замість виведення російських військ з території України маємо подальше перекидання в нашу державу російської армії та озброєння, в тому числі «Тюльпани», «Акації», «Панцирі», «Буратіни» та іншої смертоносної техніки.

Нарешті, Росія продовжує надсилати в Україну конвої вантажівок невідомого змісту. З часу схвалення Росією Комплексу заходів, одним з пунктів якого було надання гуманітарної допомоги за міжнародним механізмом, Москва направила 11 (з 24) т.зв. конвоїв. Жодного разу Росія не дотрималася загальновизнаних міжнародних вимог. Україна пропонує ввезення гуманітарного вантажу через контрольовані нами КПП, натомість Росія щоразу відмовляється. Відповідно, ці конвої є нічим іншим, як контрабандою.

Попри пропагандистський пафос російських ЗМІ, пов’язаний з цими конвоями, ніхто ніколи не бачив як ця т.зв. допомога розподіляється серед мирного населення. Просто тому, що мирному населенню в цих конвоях нічого не передбачено.

Тому ще раз повторюю: Росія не виконала жодного пункту Мінських домовленостей. Натомість її реальні дії спрямовані на зрив цих домовленостей і продовження агресії проти України.

***

Як я вже щойно зазначив, попри неодноразові заклики України, Росія продовжує порушувати державний кордон України, направляючи до Луганської та Донецької областей матеріально-технічну допомогу незаконним збройним формуванням за допомогою контрабандних конвоїв. Чергова така контрабанда без згоди української сторони, у порушення законодавства України і норм міжнародного права, була переміщена з території Росії 16 квітня.

МЗС України здійснило дипломатичний демарш з вимогою до російської сторони припинити порушення суверенітету України під приводом доставки «гуманітарної допомоги».

Також, у зв’язку з російською нотою про намір здійснити чергову доставку такого вантажу 23 квітня, ми вкотре зажадали від Росії припинити незаконні переміщення вантажів на територію нашої держави.

***

До інших питань. 16-17 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у Глобальній  конференції з проблем кіберпростору, яка проходила  у Гаазі.

На Конференції обговорювалися такі актуальні проблеми кіберпростору, як: свобода інформації та приватної сфери, Інтернет як чинник економічного зростання, кібербезпека, кіберзлочинність, розбудова національного потенціалу у сфері кібербезпеки. 

У своєму виступі Міністр привернув увагу учасників Конференції до загроз кібербезпеці України, питанням інформаційної війни, яка ведеться РФ проти України, зокрема у мережі Інтернет, наголосив на необхідності розширення допомоги Україні у зміцненні національного потенціалу протидії кібератакам, розвитку міжнародного співробітництва у сфері кібербезпеки на дво- та багатосторонній основі.

Одним з підсумків конференції стало започаткування діяльності Глобального форуму з кіберекспертизи (ГФКЕ) як майданчику для розбудови та вдосконалення глобального потенціалу та експертизи у кіберсфері. Участь держав у Форумі здійснюватиметься на добровільних засадах і не матиме юридично зобов’язуючого характеру. В рамках Форуму планується проведення щорічних зустрічей високого рівня (як правило під час Глобальних конференцій щодо кіберпростору). Нідерланди будуть фінансувати роботу невеликого адміністративного підрозділу, який здійснюватиме функції секретаріату Форуму. У цьому зв’язку було прийнято Гаазьку декларацію щодо ГФКЕ та рамковий документ щодо ГФКЕ, у яких сформульовані мета, завдання та методи роботу Форуму.

За підсумками конференції прийнято Заключний документ Голови конференції, який розглядається як дорожня карта міжнародного співтовариства у вирішенні актуальних проблем розвитку, застосування та захисту кіберпростору від злочинних посягань та його використання з протиправною метою. Наступна Глобальна конференція з проблем кіберпростору відбудеться у 2017 році у Мехіко.

У Конференції взяли участь близько 30 міністрів закордонних справ та галузевих міністрів,  відповідальних за  розвиток інформаційно-комп’ютерних технологій та кібер-безпеку. На полях заходу Павло Клімкін провів низку двосторонніх зустрічей  з своїми іноземними колегами, зокрема, з Канади, Нідерландів, Естонії, Сербії, Словаччини, Швейцарії, Австралії.

***

20 квітня у Люксембурзі Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та держав-партнерів ініціативи «Східне партнерство». Захід був присвячений підготовці до наступного саміту «Східного партнерства», що відбудеться в Ризі 21-22 травня.

Виступаючи на пленарному засіданні, Павло Клімкін представив бачення України щодо можливих конкретних результатів Ризького саміту та подальшого розвитку ініціативи «Східне партнерство».

Глава українського МЗС відзначив, що Україна, Грузія та Молдова, які уклали угоди про асоціацію з ЄС, постають перед спільними завданнями та викликами у контексті виконання цих угод та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Він висловився за створення окремого формату взаємодії в рамках «Східного партнерства», який об’єднував би ці три країни та враховував нову різношвидкісну динаміку в рамках ініціативи.

Павло Клімкін закликав скористатися триваючим переглядом Європейської політики сусідства для подальшого вдосконалення інструментарію співробітництва східних партнерів з ЄС. Ключовим стратегічним питанням у цьому зв’язку, від якого залежатиме майбутній успіх «Східного партнерства», є надання зацікавленим східним партнерам перспективи членства в ЄС за умови досягнення необхідних критеріїв.

З огляду на новий геополітичний та безпековий контекст у регіоні у зв’язку з триваючою агресією РФ проти України Міністр відзначив потребу подальшого посилення співпраці східних партнерів з ЄС у рамках Спільної політики безпеки та оборони. Він підкреслив, що вагомим внеском ЄС у стабілізацію ситуації на Донбасі мало б стати започаткування місії в рамках Спільної політики безпеки та оборони на підтримку виконання Мінських домовленостей.

Серед можливих конкретних досягнень Ризького саміту «Східного партнерств» Павло Клімкін відзначив забезпечення прогресу в лібералізації візового режиму та підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Під час перебування в Люксембурзі Павло Клімкін провів низку двосторонніх зустрічей з керівниками зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС, зокрема Іспанії, Латвії, Словаччини, Чехії, Угорщини, з якими  обговорив широкий спектр питань двостороннього співробітництва та 
шляхи стабілізації ситуації на Донбасі.

Також Павло Клімкін провів зустріч з Комісаром ЄС з питань ЄПС та переговорів з розширення Йоханнесом Ханом, з яким обговорив практичні аспекти підготовки до Ризького саміту «Східного партнерства», Саміту Україна – ЄС та Міжнародної конференції з підтримки 
України. Міністр поінформував співрозмовника про прогрес України у 
впровадженні реформ у рамках виконання Угоди про асоціацію. Зі свого боку Єврокомісар підтвердив свою участь у Міжнародній конференції з підтримки 
України, яка відбудеться в Києві 28 квітня.

***

Сьогодні триває офіційний візит в Україну Голови Парламенту Грузії Давида Усупашвілі на запрошення Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

Візит покликаний поглибити українсько-грузинську взаємодію як в рамках міжнародних парламентських організацій, так і по лінії груп міжпарламентської дружби, дасть можливість обмінятися думками з актуальних питань двостороннього і регіонального порядку денного, обговорити хід реалізації реформ в обох країнах.

У контексті наближення чергового Саміту «Східного партнерства» окрема увага буде приділена взаємодії на євроінтеграційному напрямі та  обміну досвідом з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. 

Окрім переговорів парламентських делегацій програмою візиту передбачено зустріч Д.Усупашвілі з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

***

Учора у Чернігові відбулося регіональне засідання у форматі Україна – Вишеградська група на рівні заступників міністрів, присвячене питанням децентралізації та реформи місцевого самоврядування. Українську сторону представляли Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко та Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода. Члени В4 презентували свій досвід реформ, поділилися результатами, здобутими у цій сфері.

Друга частина заходу відбулася із залученням представників Чернігівської області, українських та зарубіжних неурядових організацій, громадянського суспільства.

Досягнуто домовленості щодо проведення у червні наступної зустрічі у форматі Україна – В4, присвяченої енергоефективності та енергозбереженню.

***

Учора розпочалась друга частина сесії Парламентської асамблеї Ради Європи 2015 р., яка триватиме до 24 квітня.

У ході першого дня роботи Асамблея вирішила не розглядати питання повноважень делегації Російської Федерації, призупинених у січні поточного року, у зв’язку із відсутністю прогресу у виконанні Росією відповідних вимог Асамблеї (скасувати незаконну анексію Автономної Республіки Крим, припинити агресію на сході нашої держави, звільнити Надію Савченко, виконати вступні зобов’язання стосовно відносин з Грузією, Молдовою, Вірменією та Азербайджаном).

У ході сесії відбудуться дебати на тему «Політична та безпекова ситуація в Україні та її наслідки». Крім того Асамблея розгляне такі питання, як необхідність дотримання прав людини та міжнародного права у контексті використання ударних БПЛА, термінові дії у відповідь на трагедію в Середземному морі (масова загибель мігрантів), гуманітарні наслідки діяльності «Ісламської держави Іраку і Леванту», Додатковий протокол до Конвенції РЄ про запобігання тероризму.

***

15 квітня Комітет Міністрів Ради Європи прийняв чергове рішення щодо України.  Це вже  десяте з початку російської агресії рішення щодо ситуації в та навколо нашої держави. Ми вітаємо це рішення, в якому Комітету міністрів Ради Європи підтвердив незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах та засудив окупацію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь. Комітет міністрів у черговий раз наголосив на незмінності статусу українських територій та наголосив на необхідності негайного та повного виконання Мінських домовленостей, насамперед щодо припинення вогню та звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб.

Важливим сигналом став заклик до здійснення правозахисними органами Ради Європи моніторингу ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та на сході України.

Головний політичний орган Ради Європи позитивно оцінив реформи, здійснені Україною за останні місяці для посилення демократичних інституцій, захисту прав людини та верховенства права, а також створення Президентом України Конституційної комісії, до складу якої увійшли представники Ради Європи.

Залишаючись послідовним у своїх зусиллях із просування цінностей Ради Європи, Комітет міністрів наголошує на важливості прискорення в Україні процесу реформ щодо децентралізації, судової системи, виборчого законодавства, боротьби з корупцією та захисту прав людини, у т.ч. за сприяння Ради Європи у рамках Плану дій для України на 2015-2017 роки.

Рішення Комітету міністрів вкотре засвідчило підтримку України з боку європейської спільноти у протидії російській агресії та готовність надавати всебічну допомогу у подоланні викликів та здійсненні демократичних реформ.

***

27 квітня, як ви знаєте, у Києві відбудеться саміт Україна-ЄС - двосторонній захід найвищого політичного рівня між Україною та ЄС.

У саміті візьмуть участь Президент України Петро Порошенко, Президент Європейської Ради Дональд Туск, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер та Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні.

Під час цьогорічного саміту планується обговорити широкий спектр питань двосторонніх відносин, зокрема виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стан імплементації Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму, надання ЄС макрофінансової допомоги.

Особлива увага приділятиметься проблематиці безпеки та оборони на тлі російської агресії проти України.

Наступного дня, 28 квітня у Києві відбудеться Міжнародна конференція на підтримку України, під час якої планується поінформувати закордонних партнерів про стан реалізації реформ в нашій державі. Зокрема, буде зосереджена увага на таких важливих напрямах, як децентралізація, боротьба з корупцією, конституційна реформа, а також реформах у сферах енергетики та сільського господарства.

***

У цьому контексті хотів би поінформувати вас про проміжні підсумки процесу ратифікації державами-членами ЄС Угоди про асоціацію з Україною. 

Станом на сьогодні повністю завершили внутрішньодержавні процедури і передали до Генерального секретаріату Ради ЄС ратифікаційні грамоти 14 держав, зокрема Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Хорватія, Швеція.

Ще в трьох державах Угода була ратифікована парламентами і очікує на відповідний підпис Глави держави (Люксембург, Фінляндія, Іспанія). Ще в трьох (Німеччина, Чехія, Нідерланди) Угода була ратифікована однією з палат національного парламенту, у 8 державах: Австрія, Бельгія, Греція, Італія, Кіпр, Португалія, Словенія, Франція - процедури підготовки тривають.

Ми вдячні всім державам, які ратифікували Угоду, за підтримку українського народу і розраховуємо, що решта держав-членів ЄС прискорять ратифікацію Угоди з тим, щоб завершити увесь процес у 2015 році. 

***

Вчора у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що знаходиться в Яворівському районі Львівської області і більш відомий широкому загалу як Яворівський полігон, відбулася церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Фіарлес Гардіан - 2015». В церемонії взяв участь Президент України Петро Порошенко.

Це навчання буде першим з п’яти багатонаціональних військових навчань підрозділів збройних сил України, держав НАТО та учасників програми Альянсу «Парнерство заради миру», які прийматиме Україна у 2015 році згідно з затвердженим Президентом України планом їх проведення.

Метою навчання є передача американськими військовими інструкторами з бойовим досвідом військовослужбовцям Національної гвардії України додаткових навичок, необхідність у використанні яких може виникнути під час ведення бойових дій. Це, зокрема, стосується комплексного навчання з надання медичної допомоги, реагування на обстріли, виявлення позицій бойовиків тощо.

Проведення навчань стало можливим завдяки цільовій допомозі Сполучених Штатів, наданій Національній гвардії України у розмірі 19 мільйонів доларів.

Навчання відбуватиметься в три етапи і триватиме до листопада 2015 року. На кожному етапі передбачається підготовка до 300 нацгвардійців.

З березня ц.р. триває підготовка українських військових під керівництвом британських інструкторів; найближчим часом очікується прибуття інструкторів з Канади; плани щодо наплавлення в Україну своїх інструкторів також оприлюднила Польща.

***

У зв’язку з поширенням представниками Федеральної міграційної служби РФ та іншими російськими посадовцями суперечливої інформації про наявність на території Росії за різними даними понад 600, понад 800 і навіть понад 900 тисяч вимушених переселенців зі сходу України, причому часто це робиться з посиланням на дані Управління Верховного комісара ООН, наше Посольство в Москві звернулося за роз’ясненням до Представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Російській Федерації Баіса Вак-Войя.

Він, зокрема, повідомив, що за наявними статистичними даними, УВКБ ООН може підтвердити наявність в Росії тільки 30 тисяч вимушених переселенців з України, які на сьогоднішній день знаходяться на території Ростовської області. За його словами, російська сторона не завжди надає можливість експертам УВКБ ООН відвідувати місця тимчасового проживання переселенців, у зв’язку з чим назвати навіть приблизну кількість переселенців на території РФ не уявляється можливим. Тому у своїй звітах УВКБ ООН завжди посилається на те, що цифри, які оприлюднюються, ґрунтуються виключно на даних, які надаються міграційними органами Росії і не підтверджені жодною незалежною інформацією. Чи можна вірити даним держави-агресора, яка намагається використовувати фактор біженців у своїй пропагандистській діяльності, питання, очевидно, риторичне.

Також він спростував поширену деякими ЗМІ з посиланням на нього інформацію щодо нібито намірів російського представництва УВКБ ООН направити місію в Україну. Було наголошено, що повноваження російського представництва УВКБ ООН поширюються тільки на територію Росії, тому направляти будь-які місії в Україну не належить до його компетенції.

***

Хочу звернути вашу увагу на ще одну інформацію. Час від часу ми фіксуємо інформацію про намір тих чи інших іноземних компаній започаткувати бізнесу в автономній Республіці Крим. У зв’язку з цим,   звертаємо їх увагу на те, що здійснення іноземними суб’єктами господарювання економічної діяльності на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та міста Севастополь має відбуватися виключно із дотриманням вимог законодавства України про статус цієї території.

Порушення цих вимог буде тягнути відповідальність винних осіб відповідно до чинного законодавства України. Україна розглядатиме відповідну діяльність як таку, що завдає шкоди її національним інтересам, національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності і залишає за собою право на застосовування до іноземних юридичних осіб - порушників спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів або санкцій.

***

10 квітня Місія ОБСЄ зафіксувала як понад 25 дітей в інвалідних візках з Луганської області були доставлені на КПП «Донецьк» та передані до прибулих машин швидкої допомоги (з реєстраційними номерами Чеченської Республіки) та двох автобусів (з реєстраційними номерами Республіки Дагестан, чеченськими прапорами та зеленими банерами з надписами «регіональний соціальний фонд ім. Ахмета Кадирова»), після чого в’їхали на територію Росії.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке  занепокоєння цією інформацією і у цьому зв’язку привертає увагу російської сторони до того, що будь-які переміщення дітей через державний кордон України повинні відбуватися відповідно до українського законодавства і за наявності необхідних дозвільних документів.

У зв’язку з цим МЗС України направило ноту російській стороні з вимогою надати роз’яснення щодо цієї ситуації та негайного повернення дітей на територію України. Посольству України в РФ та Генеральному консульству України Ростові-на-Дону доручено вжити заходів з метою забезпечення дотримання прав українських дітей. 

***

Хотів би поінформувати вас про розвиток деяких консульських справ, про які ми повідомляли раніше, зокрема, про заходи, які вживаються нашими дипломатами з метою захисту прав громадян України.

Якщо ви пам’ятаєте, у вересні минулого року громадянка України Кривонос Наталія під час туристичної подорожі до Єгипту потрапила до шпиталю «Jasmine» в м.Хургада. Внаслідок непрофесійних дій адміністрації та лікарів вказаного медичного закладу (недбале ставлення до хворої, надання неякісних медичних послуг, відключення від апарату штучної вентиляції легенів тощо) стан здоров’я Н.С.Кривонос значно погіршився, її життя тривалий час перебувало під загрозою.

За результатами проведеної МЗС та Посольством України в Єгипті роботи, від  єгипетського зовнішньополітичного відомства отримано офіційну інформацію стосовно проведення Міністерством охорони здоров’я Єгипту інспекційної перевірки цього приватного шпиталю, за результатами якої ухвалено рішення про відкликання ліцензії та припинення діяльності цього медичного закладу.

Крім цього, рідним Н.Кривонос надано допомогу у пошуку та встановленні контактів з єгипетським адвокатом, який представлятиме інтереси Н.Кривонос на території Єгипту у питанні отримання нею відповідної компенсації від єгипетської сторони за спричинену її здоров’ю шкоду.

***

І як ми вже повідомляли, 15 квітня на трасі Люблін – Варшава внаслідок ДТП загинули 4 громадяни України (всі – жителі Івано – Франківської області). Легковий автомобіль, в якому вони перебували, виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з вантажним автомобілем. 17 квітня нашими дипломатами в Польщі забезпечено репатріації тіл всіх загиблих громадян в Україну.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux