• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Реєстрація актів цивільного стану, реєстрація народження дитини
Опубліковано 26 листопада 2020 року о 21:45

У разі народження дитини на території Перу радимо звернутися безпосередньо до органів реєстрації за місцем народження дитини.

Разом з тим, Посольство реєструє набуття дитиною громадянства України за народженням (звичайно, в межах консульського округу Посольства).

Ні, повторна реєстрація факту народження дитини не проводиться.

Перуанське свідоцтво про народження, засвідчене штампом APOSTILLE (Апостиль), разом із перекладом на українську мову буде чинним також для всіх установ на території органів України.

У разі смерті громадянина України на території Перу,  питання видачі свідоцтва про смерть належить до компетенції місцевих відділів РАЦС. Після засвідчене штампом APOSTILLE (Апостиль) та разом із перекладом на українську мову документ буде чинним для будь-якої установи на території України.

З іноземцем шлюб у закордонній дипломатичній установі України не реєструється.

Дипломатичні установи мають право реєструвати шлюб виключно між громадянами України (за місцем постійної реєстрації, в контексті українського законодавства, одного з них ), але з певними особливостями, з огляду на специфіку покладених функцій:

  1. На видане у ЗДУ свідоцтво про шлюб не проставляється штамп Апостиль, зважаючи на положення Гаазької Конвенції, 1961 р.,  щодо визнання документів, що ускладнює його використання за кордоном, оскільки іноземні службовці різного рівня фактично не обізнані з нормами згаданої Конвенції, зокрема, відсутність проставлення Апостилю або іншої форми легалізації документів, виданих дипломатичними установами;
  2. У разі втрати документа або його зіпсування, отримання повторного документа ускладнене, оскільки відбувається не в дипломатичній установі, а виключно через архіви Управління Мін'юсту по Києву та Київській області;
  3. Слід врахувати, що після укладення шлюбу (у разі прийняття одним з подружжя нового,  шлюбного прізвища) національний та закордонний паспорт підлягають обміну. Якщо заяву про обмін таких документів не було подано протягом 30-ти днів, такі документи оголошуються недійсними й підлягають вилученню органами контролю. При цьому заявник, який не оформив у встановленому порядку виїзд на постійне місце проживання за кордон (ПМП), може обміняти національний паспорт лише на території України (закордонний паспорт на післяшлюбне прізвище може бути оформлено лише після надання національного паспорта з уже зміненим прізвищем).

Консульська посадова особа має право зареєструвати розірвання шлюбу, який був укладений в Україні, виключно між громадянами України, якщо хоча б один з них має дозвіл на постійне проживання за межами України, що підтверджується відповідним штампом в паспорті, і лише якщо таке подружжя не має неповнолітніх дітей.

В усіх інших випадках подружжя має звертатися до органів реєстрації актів цивільного стану в Україні або до українського осуду з питання розірвання шлюбу.


Згідно з чинними нормами українського законодавства документ про шлюбну правоспроможність (“Capacidad matrimonial” / “Certificado de soltería”) оформлюється у вигляді заяви (декларації) заявника про сімейний стан (неперебування у зареєстрованому шлюбі), підпис на якій засвідчується консульською посадовою особою у порядку вчинення нотаріальної дії.

В Посольстві Ви можете оформити таку заяву-декларацію українською мовою, засвідчивши на ній підпис, з одночасним засвідченням перекладу цієї заяви на іспанську мову. Для цього Вам необхідно особисто з’явитися до Посольства з оригіналом закордонного паспорта, а також з відповідними документами на підтвердження розірвання попереднього шлюбу (свідоцтво про розлучення або рішення суду, яке набрало законної сили), у випадку, якщо Ви раніше були одружені. Більш детальна інформація міститься у розділі НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ.


Консульська посадова особа має право зареєструвати зміну імені/прізвища лише тих громадян України, які відповідно до законодавства України вважаються такими, що постійно проживають за кордоном, тобто у належному порядку оформили в компетентних органах України документи для виїзду/залишення на постійне проживання за межами України, що підтверджується відповідним штампом в паспорті (роз’яснення у розділі ЗАЛИШЕННЯ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ).

Якщо дозвіл на постійне проживання за кордоном не був оформлений, громадянин України має звертатись до органів реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux