• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Оформлення паспортних документів
Опубліковано 26 листопада 2020 року о 00:59

Перелік необхідних документів з метою обміну або оформлення вперше паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі інформацію щодо суми консульського збору, термінів оформлення, посилання на сторінку онлайн-запису на прийом тощо Ви знайдете на офіційному сайті Посольства України у Перу в розділі https://peru.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/5415-oformlennya-pasporta-gromadyanina-ukrajini-dlya-vijizdu-za-kordon.

Обмін закордонного паспорта на інше прізвище дозволено лише на підставі паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта), до якого вже внесені зміни.

Після укладення шлюбу обидва паспорти підлягають обміну протягом 1-го місяця. Отже, слід:

- засвідчити документи про шлюб апостилем;

- звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування "Паспортний сервіс" ДП "Документ" щодо обміну внутрішнього паспорта на шлюбне прізвище.

Увага! Внутрішній паспорт на нове прізвище (ID-картку) за кордоном не оформлюються.

Так, чинне законодавство дозволяє кожному громадянину України одночасно мати два паспорти громадянина України для виїзду за кордон. Єдина відмінність при поданні документів від звичайного порядку – слід повідомити консула під час прийому, що документи подаються для оформлення другого (додаткового) паспорта для виїзду за кордон.

У випадку втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно повідомити про це компетентним органам іноземної держави та звернутися до закордонної дипломатичної установи України для оформлення нового документа. З метою оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подаються документи, передбачені для оформлення закордонного паспорта (див. https://peru.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/5415-oformlennya-pasporta-gromadyanina-ukrajini-dlya-vijizdu-za-kordon), а також: документ (протокол, довідку тощо), виданий поліцією, що підтверджує факт звернення з приводу втрати або викрадення паспорта.

Ні, питання документування громадян паспортом громадянина України (у т.ч. у вигляді ID-картки), внесення до нього змін, є виключною компетенцією Державної міграційної служби України.

Закордонні дипломатичні установи України таких повноважень не мають.

Присутність дитини у Посольстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається лише з 12-річного віку. Для оформлення/обміну закордонного паспорта дітям до 12 років замість особистої присутності рекомендується надавати одну кольорову фотокартку дитини розміром 10х15 см (з виключно білим фоном).

Для термінового повернення в Україну оформлюється посвідчення особи на повернення в Україну. Детальну інформацію щодо процедури оформлення, перелік документів, суми консульського збору, термінів оформлення Ви знайдете на офіційному сайті Посольства в розділі Консульські питання/Паспортні дії/Посвідчення особи на повернення в Україну, або ж за посиланням https://peru.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-diyi/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu.

ак. Консульський відділ Посольства України в Перу оформлює та видає паспорти громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (чіпом), що імплантований до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (з внесенням відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців до такого носія).

Присутність обох батьків є обов’язковою. У разі відсутності одного з батьків, від того з батьків, хто відсутній, потрібна нотаріальна заява-згода на оформлення закордонного паспорта дитині.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства, а також за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

У разі проживання дитини з одним із батьків, необхідно подати оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтво про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 сімейного кодексу України.

Документи, видані іноземними органами, мають засвідчені штампом «Апостиль» та з нотаріальним перекладом на українську мову.

За відсутності одного із перелічених вище документів надається нотаріальна заява-згода другого з батьків на оформлення закордонного паспорта дитині. Така заява-згода не вимагається, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, а також за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої

Термін дії посвідчення особи на повернення в Україну становить 30 днів з дати його оформлення.

Ні, не можна. Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі ID картки, в тому числі оформлення такого паспорта вперше по досягненню 14-річного віку, здійснюється виключно центральним  органом виконавчої  влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, а саме Державною міграційною службою України.

Для отримання послуги необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».

Детальна інформація доступна на сайті Державної міграційної служби України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux