Оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном
Оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном
Опубліковано 26 листопада 2020 року о 23:00
У випадку, коли один з батьків подає заяву про оформлення ПМП за кордоном щодо себе, то окрема заява на неповнолітню дитину до 16 років не подається. Консульський збір при цьому справляється за розгляд однієї заяви.
Якщо батьки не оформлюють ПМП для себе, а тільки для дитини/дітей, тоді заява про оформлення ПМП подається на кожну дитину окремо. Консульський збір при цьому справляється за розгляд кожної заяви.
Дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордоном оформлюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання в Україні.
Оформити документи для залишення на постійне проживання за кордоном можна у Посольстві України.
1. Заявник подає необхідні документи до Посольства для розгляду клопотання про оформлення документів для залишення на ПМП за кордоном.
2. Приймається рішення за клопотанням про оформлення ПМП. Рішення приймається після надходження результатів перевірок у причетних органах в Україні. Строк перевірок триває від 2-х до 4-х місяців.
3. Посольство інформує заявника про прийняте рішення та необхідність зняття з реєстрації місця проживання в Україні протягом 6-ти місяців з дня направлення повідомлення (оформити зняття з місця реєстрації в Україні можна як особисто, так і за дорученням довіреній особі в Україні).
4. Заявник надає до Посольства документ, що підтверджує зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
5. Консульською посадовою особою проставляється штамп «постійне проживання» у паспорті громадянина України для виїзду за кордон видається довідка про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном
Для оформлення документів для залишення на ПМП заявник особисто подає:
1. заяву;
2. одну кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см;
3. дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт);
4. дійсний паспорт громадянина України у вигляді книжечки або ID-картки (якщо такий паспорт оформлювався);
5. документ про зареєстроване місце проживання у Перу;
6. копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків в Україні (якщо номер присвоювався);
7. довідку про реєстрацію особи громадянином України за народженням - лише для осіб, які народилися за кордоном після 01.03.2001;
8. документ про сплату консульського збору.
Ні, зняття з реєстрації місця проживання без процедури оформлення дозволу щодо ПМП (як через органи Державної міграційної служби в Україні, так і через закордонні дипломатичні установи), є лише фактом зняття з реєстрації за певною адресою в Україні.
Оформлення ПМП – процедура добровільна. Єдина потреба в її оформленні полягає у необхідності виконання вимоги ст. 18 ЗУ “Про громадянство України”, щоб надалі мати можливість подати клопотання про вихід з громадянства України.
Ні. ПМП - це оформлення дозволу для залишення на постійне проживання за кордоном виключно в контексті законодавства України.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.