• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Рекомендації щодо правил поведінки громадянам України, які подорожують до Республіки Колумбія
Опубліковано 27 листопада 2020 року о 07:23

Режим в'їзду: Безвізовий (для пред'явників дипломатичного паспорта, службового паспорта, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка). 

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів (за дипломатичним паспортом, службовим паспортом), до 90 днів протягом 180 днів, якщо метою в’їзду не є здійснення прибуткової діяльності (за паспортом громадянина України для виїзду за кордон, посвідченням особи моряка).

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Колумбія про звільнення від оформлення віз громадян, які користуються дипломатичними, службовими та/або  офіційними паспортами від 27.08.2014 р.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Колумбія про взаємне скасування візових вимог для пред’явників звичайних паспортів та інших проїзних документів від 24.09.2019 р.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Польща


1. При підготовці поїздки до Колумбії радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній, а також з її законодавством.

2. При виїзді до Колумбії на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до країни, необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл (згоду) батьків на перетин дитиною кордону Колумбії.

3. Громадяни України мають отримати візи для в'їзду до Колумбії в Консульському відділі Посольства Колумбії у Польщі.

4. Пам'ятайте, що, перебуваючи на території Колумбії, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Міністерство закордонних справ та дипломатичні установи України за кордоном у жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин або правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) або постійного проживання в Колумбії радимо звернутися до Посольства України в Перу (м. Ліма) з метою взяття на тимчасовий або постійний консульський облік. Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас на прохання членів Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення чи допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

6. У разі затримання або обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Колумбії, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи й нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати або вилучення паспорта негайно звертайтеся до Посольства України в Перу (м. Ліма), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Колумбії, обов’язково майте при собі телефони та адреси Посольства України в Перу.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, повідомте про це Посольство України в Перу.

З порушеного питання можна також звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми, сексуальної експлуатації та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

УВАГА! Посадові особи дипломатичних та консульських установ не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, та, у разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не уповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання або іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.


Порядок звернення громадян України до Посольства України в Перу по допомогу:

Кожен громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до дипломатичної або консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула або будь-якого співробітника дипломатичної / консульської установи України, або передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію тощо;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися поштою, факсом або на електронну адресу установи, оформивши звернення згідно зі Статтею 5 Закону України «Про звернення громадян»: із зазначенням прізвища, імені, по-батькові, місця проживання, суті порушеного питання, дати звернення та підпису заявника. Для пришвидшення опрацювання бажано також вказати контактний телефон (факс), електронну пошту, громадянство та паспортні дані (серію, номер, орган та дату видачі, наявність штампів «Постійне проживання» або «Консульський облік»);
 • звернутися до будь-якої офіційної установи або неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

 Безпекова ситуація 

Попри складну криміногенну ситуацію, щороку Колумбію відвідують мільйони туристів з усього світу

Найбільшого поширення в Колумбії зазнали крадіжки особистого майна, вулична злочинність та шахрайство.

У Колумбії понад п’ятдесят років триває внутрішній збройний конфлікт. Акції повстанців (так званих Революційних збройних сил Колумбії та Армії національного визволення), що носять характер партизанської війни, проти об'єктів цивільної інфраструктури країни (дороги, лінії електропередач, система зв'язку, водопостачання), а також практика захоплення заручників і проведення терактів у населених пунктах, створюють певні ризики для українських громадян, які перебувають у Колумбії з туристичною метою.

Задля особистої безпеки при переміщенні по країні, рекомендується не залишати федеральні автостради, розміщуватися, по можливості, у великих населених пунктах.

Рекомендується не здійснювати переїзди країною в нічний час, у тому числі на вечірніх (нічних) автобусах.

Перебуваючи у великих містах, рекомендується користуватися послугами офіційно ліцензованих таксі, не відвідувати місця проведення масових заходів, вуличних маніфестацій.

Оскільки криміногенна обстановка в ряді районів великих міст залишається складною, доцільно дотримуватися рекомендацій колумбійських працівників сфери туризму щодо оптимальних зон для відвідування.

У рамках політики демократичної безпеки уряд Колумбії останніми роками докладає значних зусиль у боротьбі проти партизан та оргзлочинності. У багатьох внутрішніх регіонах ситуація стабілізувалася: армія та поліція патрулюють усі великі дороги (на окремих напрямках КПП розташовані на відстані 10 км), туристичні зони, як і всі важливі інфраструктурні об'єкти, охороняються.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Колумбії, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі: комп’ютерну техніку, фото- та відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі великої суми грошей;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю,  та, не вагаючись, застосовують її, у разі опору жертви;
 •  не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора,  залишатися в групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 •  не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;

утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темну пору доби;

 •  не зупиняти на вулицях таксі, а натомість викликати радіотаксі або замовити в готелі безпечне таксі;

пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);

 •  жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають у Колумбії самотньо, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 •  перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

Умови працевлаштування

Громадяни України мають отримати візи  для в'їзду до Колумбії в консульському відділі Посольства Колумбії у Польщі. 

Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності громадянам України необхідно отримати візи відповідних типів.

З метою працевлаштування необхідно оформити відповідні документи в Міністерстві праці Колумбії (http://www.mintrabajo.gov.co/).

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в Колумбії характерна для країн, територія яких розташована в тропічній зоні.

Постійно присутня загроза захворювання малярією, жовтою лихоманкою, лихоманкою Денге.

Інколи у низці департаментів країни, розташованих на висоті нижче 1800 м над рівнем моря, захворювання лихоманкою Денге наближається до небезпечного епідеміологічного порогу.

 Медичне обслуговування, в тому числі надання термінової медичної допомоги, є платним.

Якість медичних послуг у великих містах і основних туристичних зонах є високою.

Аптеки цілодобового обслуговування вкрай нечисленні, чергові госпіталі та підрозділи невідкладної допомоги є в достатній кількості.

Медичні заклади за межами головних міст нечисленні та не завжди мають необхідне сучасне обладнання та медикаменти.

Українським громадянам, які відвідують Колумбію з туристичною метою,  рекомендується робити щеплення від жовтої лихоманки, гепатиту та ін.

Медичне страхування:

При відвідуванні Колумбії наполегливо рекомендуємо оформляти медичне страхування міжнародного зразка (що передбачає, у разі потреби, евакуацію авіатранспортом). У країні діє близько десятка спеціалізованих установ, що пропонують обслуговування за міжнародними полісами та страховим картками. Термінова медична допомога є платною.

Митні правила

 Ввезення та вивезення алкогольних напоїв обмежено п'ятьма літрами на одного пасажира.

Ювелірні прикраси та коштовності 

При вивезенні ювелірних виробів (Колумбія - один з найбільших експортерів смарагдів) необхідно пред'явити чек / фактуру про покупку та експортну марку.

Ввезення цінностей (ювелірних та інших) на суму, що не перевищує 10 тис. дол. США, не потребує декларування.

Художні та культурно-історичні цінності

Заборонено ввезення та вивезення (без спеціального дозволу) об'єктів, що становлять історичну, художню або археологічну цінність.

Дозволено вивіз виробів з вовни та шкіри, прикрас, місцевих сувенірів (за наявності чека / фактури, що підтверджують придбання).

Зброя та боєприпаси

Заборонено ввезення будь-яких видів зброї (холодна, газова, травматична, вогнепальна мисливська) і боєприпасів.

Валюта 

Ввезення та вивезення національної та іноземних валют не обмежено.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення

Заборонено ввезення продуктів харчування, високотоксичних речовин.

Доповнити довіку інформацією  щодо вимоги декларування коштів.

Корисні номери телефонів:

Група негайного реагування Національної поліції Колумбії - 156 (з будь-якого телефонного апарату).

Служба порятунку: 119 або 112.

Пожежна служба: 119.

Швидка допомога: 132.

Почесне Консульство України у м. Богота

Керівник:

Луїс Бернардо Рамірес Бранд 
Почесний консул України у Республіці Колумбія

Адреса:

Carrera 11, No. 73-74, Oficina 404,

Bogotá, Colombia

Телефон:

+571-2480869

Ел. пошта:

[email protected]

Графік роботи:

Вівторок:

14:00-17:00

Середа:

09:00-13:00

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux