Часті запитання
Опубліковано 30 червня 2015 року о 20:43

Часті запитання

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні. Нотаріальні дії здійснюються виключно в присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися в нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення та видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р., після  оформлення  громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню  діркопробивачем  машинозчитувальної зони, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не
вилучатись, якщо в ньому проставлені одна або декілька дійсних віз, 
із зобов'язанням здати його після використання.

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У  разі  здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав, за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

 Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату, консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Ні. Консульський прийом здійснюється кожного понеділка, вівторка, четверга з 9-00 до 11-00 год., середи та п’ятниці з 14-00 до 16-00 год. без попереднього запису.

 

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Згідно Статті 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 р., визначено підстави припинення громадянства України (зокрема внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми, як «відмова» від громадянства України, законодавством не передбачено. Подача декларації до уповноважених органів іноземної держави про відмову від українського громадянства не служить підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Відповідно до Статті 18 Закону передбачено, що громадянин України, який, згідно чинному законодавству України, є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин/громадянка, що виїхав/виїхала на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній або консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України, згідно зі Статтею 18 Закону, оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

 Де в Україні можна легалізувати документи для Перу (проставити штамп „Апостиль”)?

Залежно від виду документа, «Апостиль» проставляється:

 • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами та організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани і т.ін.;
 • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також, - що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
 • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

 Чи можна оформити проїзний документ дитини в консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреби самостійного виїзду дитини за кордон, у консульському відділі Посольства дитині може бути виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи можу я виїхати з Перу на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Перу. Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу, для того щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт і копію 1-ї сторінки, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux