Посольство України в Республіці Перу

, Київ 02:45

День Гідності та Свободи (прес-реліз)

20 листопада 2017, 22:20

21 листопада народ України відзначає День Гідності та Свободи – чергову річницю доленосних для України подій Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), коли українці продемонстрували своє прагнення до свободи, гідність та бажання жити в демократичній державі, розпочавши боротьбу за європейське майбутнє мирними акціями протесту.

Саме в цей день на Майдані столиці нашої держави почалася Революція Гідності 2013-2014 років. Головне місто країни стало драйвером змін, чинником перемоги, прийнявши на себе головний удар. 

І народ вистояв, переміг у тій страшній та кровавій боротьбі. Переміг ціною сотні життів. Хтось залишився без друга, брата, батька, дідуся. А хтось ще й не народився, а вже втратив тата. У той момент Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою, змінилася раз і назавжди.

20 лютого 2014 року став днем початку відліку історії Нової України. Ми повинні пам’ятати цей день, тих людей, які ціною власного життя вибороли «життя» нашій державі.

Сьогодні, на жаль, боротьба триває. Але це боротьба вже Нової України з агресором, який вперто не хоче визнавати нашу незалежність.
Як би там не було, але українці вкотре продемонстрували всьому світові героїзм, відвагу, мужність і патріотизм.

Небесна Сотня – всього два слова, а скільки гордості й болю водночас поєднано у них.

У цей день кожен українець віддає шану мужності всіх, хто боровся й бореться за наше майбутнє.  

                                            

Cлава Україні!

Героям слава!