Посольство України в Республіці Перу

, Київ 23:52

День незалежності України (прес-реліз)

23 серпня 2017, 12:02

24 серпня народ України та українці по всьому світу відзначають національне свято – День незалежності.

У цей день 1991 року Верховна Рада Української Республіки ухвалила Акт проголошення державної незалежності України. Проголошення незалежності увінчало багатовікову історію країни, боротьбу українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру, бути повноправним членом міжнародної спільноти.

За Конституцією Україна розвивається на засадах демократичної, соціальної і правової держави та формування громадянського суспільства.

Чесні й прозорі вибори, свобода слова й віросповідання, міжетнічна та міжконфесійна взаємоповага й толерантність стали важливими демократичними надбаннями України. Це - реалії, без яких сучасне покоління українців уже не уявляє свого існування.

Сьогодні є всі підстави стверджувати, що Україна відбулася як держава. Вона має сучасну інституційну систему державної влади, власне законодавство, зайняла чільне місце у світовому і європейському співтовариствах.

Україна зробила й надалі робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Наша країна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу. 

Перед Україною за часи незалежності виникало чимало різних викликів та загроз.

Черговий День Незалежності Україна відзначає у складний період своєї історії. Анексія Криму і агресивні збройні дії з боку Росії на південному сході України довели, що українці здатні гідно боротися за свій суверенітет, свої права і свободи. Незалежну та суверенну Україну підтримують більшість країн світу, які готові надати необхідну політичну, економічну та військову допомогу. 

Багато проблем стоїть перед Україною. Однак, демократичний вибір країни залишається незмінним. Україна, ставши на шлях реформування та побудови демократичної європейської держави, буде прямувати ним і надалі, цивілізовано вирішуючи всі питання, дотримуючись усіх своїх зобов’язань перед партнерами.

Україна рухається курсом послідовних реформ, долаючи економічні труднощі, вирішуючи соціальні проблеми, робить все для забезпечення стабільного економічного зростання.

Відзначаючи 26-ту річницю своєї незалежності, Україна впевнено дивиться у майбутнє, будуючи демократичну та європейську державу.

Cлава Україні!

Героям слава!